Ana SayfaGenelManşet

2 bin Lübnanlı silahlı militan Suriye’ye girdi

ozgur_suriye_ordusu
Lübnanlı parlamenterlerden Velid Sekeriya 2 binden fazla silahlı militanın Kusayr ve Cevsiye bölgelerinde savaşmak üzere Lübnan’dan Suriye’ye girdiğini açıkladı.

Hizbullah’ın Lübnan parlamentosundaki milletvekillerinden Velid Sekeriya el-Menar televizyonuna yaptığı açıklamasında Humus kentinin Suriye açsısından stratejik önemine değinerek son dönemde bölgedeki operasyonlarını arttıran Suriye ordusunun bölgeyi kontrol altına alması durumunda silahlı grupların militan ve lojistik temin ettikleri Lübnan’la bağlantılarının kesileceğini söyledi.

Lübnan’daki 2 binden fazla silahlı militanın Kusayr bölgesinde Suriye ordusuyla savaşmak üzere Suriye’ye geçtiğini belirten Lübnanlı milletvekili, Suriye’deki silahlı grupların Lübnan’ın Hermel kentine yönelik füze saldırılarına da dikkat çekerek “Suriye ordusu, silahlı unsurları Kusayr kentinde kuşatma altına aldı. Bu yüzden onlar da hedef saptırmak ve Suriye’yi baskı altına almak için Lübnan topraklarına füzelerle saldırıyorlar” dedi.

Hizbullah milletvekillerinden Hüseyin Musevi de Suriye’deki silahlı grupların füze saldırısı sonucu Hermel kentindeki 2 Lübnanlının hayatını kaybettiğine dikkat çekerek Lübnanlı yetkilileri, Lübnan vatandaşlarının güvenliğini korumak için somut adımlar atmaya çağırdı.

Lübnan’ın güneyindeki Sayda kentindeki selefi liderlerden Ahmed Esir, bugün Suriye’nin Kusayr kentinde savaşmak üzere 5 bin savaşçı göndermeye hazır olduklarını açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu