Ana SayfaGenelManşet

ABD Elçiliklerinin tatil edilmesi yeni bir komplonun başlangıcı!

28152-iran-meclisiİran İslami şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu üyesi, ABD’nin İslami ve Arap 21 ülkede kendi elçiliklerini tatil etmesinin Washington’un yeni bir komplo uygulamakta olduğunu gösterdiğini söyledi.

Meclis haber ajansının bildirdiğine göre İran İslami şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu üyesi “Muhammed İsmail Kevseri” ABD’nin 21 ülkede elçiliklerini tatil etmesine temas ederek, “ABD aslında bu kararıyla İslam ülkelerinde terörizm tehlikesinin çok ciddi olduğunu ilan etmek istemektedir” dedi.
İran İslami şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu üyesi ayrıca elçiliklerin tatil edilmesi sebebinin teröristlerin tehditlerinden duyulan kaygı olmadığını bilakis bunun çok planlı bir girişim olduğunu belirtti.
Geçen hafta ABD hükümeti Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde kendi elçilik ve temsilciliklerine yönelik terör saldırısı ihtimali bulunduğu iddiasıyla 21 ülkede elçiliklerini tatil etmiş ve daha sonra bunu bir haftalığına daha uzatarak Amerikan vatandaşlarını muhtemel terör saldırıları karşısında uyarmıştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu