Genel

Abd’den Suriyedeki Silahlı Gruplarından Sonra Fransaya Yardım

French soldiers in operation Serval in Mali  ABD, Mali’ye Fransız ordu birliklerini ve askeri araçları sevk etmeye başladı

   Suriye’deki birçok masum sivili öldüren ve  çeşitli kentlerini yağmalayıp alt ve üst yapısını harabeye çeviren   silahlı muhalif  gruplara, her türlü desteği veren  Abd,  Fransa’nın Mali’deki işgal ve katliamları için de  her türlü lojistik desteği sağlıyor.

    ABD, Fransa’ya Mali’deki askeri operasyonda yardım amacıyla Fransız ordu birliklerini ve askeri araçlarını askeri nakliye uçakları ile Mali’nin Bamako şehrine sevk etmeye başladı. Konu ile ilgili açıklama ABD Afrika Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı temsilcisi Benjamin Benson tarafından gazetecilere yapıldı. Benson Salı günü iki sefer düzenlendiğini söyledi. Benson askeri araç sevkiyatının bir kaç gün daha süreceğini söyledi, çünkü Fransız tarafının bu araçlara ihtiyacı bulunuyor.

Benson, ABD’nin Fransa ile Mali’ye insansız uçakların gönderilmesi konusunu da görüştüklerini ifade etti. Ancak henüz bu konuda kesin karar alınmış değil.

Fransız silahlı kuvvetleri temsilcisi Tierry Burhard’ın verdiği bilgilere göre Mali’ye askeri nakliye uçakları ve askeri araç sevk eden ülkeler arasında İngiltere, Belçika, Kanada ve Danimarka da bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu