GenelManşet

Ahmedinejad: Suriye halkı mevcut krizi başarıyla atlatacaktır.

shamsara20120901052623690     İslami İran Cumhurbaşkanı, Suriye halkının mevcut zor şartları başarı ve sağlıkla atlatacağını bildirdi.

    İslami İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dün Suriye başbakanı     Vail el-Halki’yi kabulünde, Suriye’de krizin devam ettirilmesi yönünde gösterilen çabalara temasla, “çatışmalara son verilmesi, ulusal uzlaşı ve Suriye’de seçimlere gidilmesinden başka bir çözüm yolu bulunmamaktadır, bazılarının Suriye’ye yüklemek istedikleri olumsuz şartların, Suriye halkının dayanışması ve gönül ortaklığı ile en kısa zamanda son bulmasını temenni etmekteyim” dedi.

    Cumhurbaşkanı muhtelif alanlarda Tahran-Şam ilişkilerinin daha da geliştirilmesi zaruretini vurgulayarak, İran ve Suriye’nin kendi ekonomik potansiyellerini bu iki ülke halklarının menfaati doğrultusunda kullanabileceklerini bildirdi.

Suriye başbakanı Vail el-Halki de bu görüşmede, Suriye düşmanlarının muhtelif cephelerde almış oldukları yenilgi ardından taktik değiştirerek bu kez Suriye ekonomik-sanayi alt yapısını hedef aldıklarını ve müstekbirliğin, Suriye halkını ekonomik açıdan kıskaca almaya çalıştığını, ama Suriye halkının tüm gücüyle bu baskılar karşısında direnmekte olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. evet suriye halkı krizi yakında atlatacak ,esad düşecek,mücahitler kazanacak ve suriye halkı kurtulacak,yakındır baharı bulmaz bu dediklerim olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu