Ana SayfaGenelManşet

AK-İT KİMİN SÖZCÜSÜ ?

4143Orta doğu ve Suriye olaylarında istediğini elde edemeyen provakator yeni  akit gazetesi şimdi de İslam büyüklerini ve haddizatında İslam inkılabını hedef alarak, onları kendi süfli suretlerini aksettirir derecede resmetme,kendi içinde gizledikleri gerçek kimliklerini, İslam aleminin  saygın ulema ve önderleri üzerinden  karikatürize etme  yoluna gitmektedir.

Arap baharı ve  özellikle Suriye olayında cezire kaynaklı haberlerin yayılmasında ve Global Siyonist odaklar ve onlara bağlı yalan haber merkezlerinde uydurulan metin ve görüntülerin,kitleye aktarılmasında önemli bir rol üstlenen yeni akit gazetesi,sadece bu icratleri ile kalmamış makro ve mikro planda fitne tohumları ekmeye ve provakatif haberler ile insanları birbirine kırdırmaya gayret etmiştir.

El kaide ve ÖSO gibi terör örgütlerinin gönüllü sözcüsü  olan ve onların basın merkezi ciddiyeti ile çalışmaya gayret eden Akit gazetesi,halkların Suriye konusunda ve daha başka bir çok konuda gerçeği anlaması ile şaşkına dönmüş,desteklediği vahhabi,tekfirci ve Amerikancı terörist grupların ağır yenilgileri ile iyice paranoyak davranışlar sergilemeye,içindeki hastalıklı ve irinli mikrobu dışına vurmaya başlamıştır.Özellikle İran İslam cumhuriyetinin Nükleer alandaki başarısı ve kazanımları ile  şaşkına ve deliye dönen İsrail ile tek yumurta ikizi gibi,eş zamanlı olarak nöbetler-krizler-buhranlar geçirmesi,Akit gazetesinin asıl maksadının ne olduğu ve aslında kime hizmet ettiği noktasında ciddi ip uçları vermiştir.

Desteklediği terörist unsurlar Amerika’nın kapılarında yatıp,İsrail hastanelerinde tedavi olurken ve suud subaylarının yönetmenliğinde katar parası ile Suriye halkına karşı savaşırken, Dünya’da eşi görülmemiş bir cinayet furyası Suriye’de bu teröristler tarafından icra edilip,Kimyasal silah kullanma,kafa kesme,canlı canlı derileri yüzme,tecavüz ve akla hayale gelmeyecek bir çok vahşet,Dünyanın en tehlikeli teröristleri tarafından Suriye topraklarında uygulanırken,Bütün bu teröristleri utanmadan halkımıza Özgürlük savaşçısı diye tanıtan herkes ve her kurum  İslam inkılabına,liderliğine,ümmet’in yüz akı Hizbullah’a ve haddizatında direniş blokuna saldırmakla sadece ağzındaki salyaları akıtmış olmaktadır.

Necip milletimizin Suriye olayı dahil bir çok olayda Akit tarzı provakatörlerin yönlendirmesine ve dolduruşuna gelmemesi,yine Akit vb.bazı medya kanalları ile sayısı binlerle ifade edilen sözde sivil toplum kuruluşu ve Suriye’de kafa kesen,tecavüzlere imza atan terörist canileri Sahabe ilan eden,dün tağut dediğine bu gün hak diyen, Nevzuhur gözü yaşlı-ağlak hocaların tüm çığırtkanlıklarına karşı sükunetini koruması, bütün bu  çevreleri deliye döndürmüş ve Suriye olayındaki bu yenilginin faturası anıdan İslam inkılabına kesilerek,Dünyada mazlumların ve özellikle Filistinlilerin sığınacağı tek liman olan İran’ın yıpratılma projesi başlatılmıştır.

Yukarıda saymış olduğumuz durumlara İran İslam devletinin nükleer alandaki başarıları ve 5+1 görüşmelerindeki tarihi zaferi de eklenince, Akit’in medya alanında temsilciliğini üstlendiği malum çevrenin buhranları ironik bir hal almış, içlerinde taşıdıkları lağamik düşünceler,  volkanik bir şekilde ağızlarında dökülüvermiştir.İçsel bir patlama halinin konuşmalarında ve yazılarında açık bir şekilde belli olduğu Akit’in son icraatı ise Ağabeyi,Amerikan sermayeli katar kanalı El cezire’den aldığı ve aptalca bir çıkarsamanın yapıldığı bir cümle ve cümleye binaen şekillendirilmiş bir resim olmuştur.

Suriye halkının kanına en çok girenlerden birisi olan yüzsüz El cezire kanalının muhabirlerinden birinin söylediği “iran Suriye halkını katlediyor,İsrail ise Filistin halkını,demekki bunlar birlikteler” gibi aptalca,bir söz Akit tarafından referans kabul edilerek  İslam alemine fitne yayma operasyonuna devam edilmiştir.

Biz de istedik ki bu yazıda ve ekinde verdiğimiz küçük foto-karikatür  galerimizde Akit’in yaptığı gibi bazı çıkarımlar yapalım.Fakat biz çıkarımlarımızı Akit’in yaptığı gibi Amerikan tendanslı Cezir kanalına dayanarak değil,bizzat hak ve hakikate dayanarak yapazağız.Hafıza-i beşer nankördür unutur Düsturu mukabilince,lütfen  eksik bıraktıklarımızı sizler tamamlayarak düşünün.

Acizane aklımıza gelen bazı noktalar ve çıkarımlar şöyledir:

-Sosyal medyada dolaşan bir Fotoğrafta Akit gazetesinin önemli  yazarlarından ve sorumlularından bazıları Amerikan başkanı Bush ile Aynı karede çıkmaktadır.demek ki Akit Amerikancı bir gazetedir.

-Akit gazetesi El kaide destekçisidir, El kaide ise bu güne kadar mazlumlardan başkasını öldürmemiştir.Dolaysı ile akit sayfalarına mazlum kanı bulaşmış bir gazetedir.

-Akit el kaide ve ÖSO teröristlerine açık destek vermektedir, Bu iki grup ise suriye’de kafa kestiklerini ve cinayetlerini gizleme  gereği bile duymamaktadır,Akit bunlarla aynı safta olduğuna göre akit ne olmaktadır ?

-Akit  ÖSO ve El Kaide çetelerini açıkça desteklemektedir, Bu çeteler ise Suriye’de kimyasal silah kullanarak Kadın –erkek ve çocuk binlerce insanı katletmiştir,Akit teröristlere verdiği destekle onların cinayetlerine ortaktır.

-Akit el cezire muhabirinin bir cümlesini referans alabilecek derecede cezire kanalına bağlıdır.Cezire’nin ise Amerikan ve İsrail kaynaklı olduğu herkes tarafından bilinen su götürmez bir gerçektir,demek ki Akit’in göbek bağı  el cezire ile aynı yere bağlıymış.

– İslam inkılabı Filistin halkının dostudur ve bu durum bizzat Hamas ve İslami Cihad tarafından “HER ŞEYİMİZİ İRAN’A BORÇLUYUZ “şeklinde ifade edilmektedir.Akit ise iran’a düşmandır,demekki Akit Filistin halkına düşmanmış.

-Muhalif teröristler Peygamber torunu Hz.zeynep validemiz ,sahabe Hucr bin adiyy ve Hz.İbrahim (a.s) makamı dahil bir çok makama saldırmakta,o mekanları yok etme amacı taşımaktadırlar.İran ve Hizbullah bu mekanları korurken Akit bu mekanları yok etmek isteyenlerle aynı Safı paylaşmaktadır.Demek ki ,Akit Peygamber torunlarına  ve sahabelere düşman İran ise dostmuş.

Son olarak diyelim ki,Halkımız ve diğer halklar sizlerin ve temsilcisi olduğunuz  mahfillerin niyetlerini bilmekte ve size itibar etmemektedir,Oluşturmaya çalıştığınız bu hükümsüz havanın sizden başkasına zararı olmamakta,Halk nazarında yerlerde sürünen itibarınız,iyice çukurlara düşmektedir.

Düşmüş olduğunuz durum güneşe gözünü kapatan adamın durumuna benzemektedir ki o adam sadece kendine gece yapmakta ,güneşin nuru ve ışığı alemi ışıtmaya ve ısıtmaya devam etmektedir.

yukarıda yaptığımız çıkarımlarımıza ek olarak,hazırladığımız  küçük  bir karikatür galerisini beğenilerinize sunuyoruz.

4143  21 3-asıl 611

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu