Ana SayfaGenelManşet

Amerika ve dünyada savaş karşıtı gösteriler devam ediyor

11e0a2762cc08382ac33b86f090c8a2e_XLAmerika’nın dört bir yanında binlerce insan, Amerika başkanının Suriye’ye saldırı girişimini protesto etti.

Haber merkezinin bildirdiğine göre Philadelphia sahil kentleri ve San Francisco Pazar günü savaş karşıtı gösterilere sahne oldu. Göstericiler Obama’dan BMT denetçiler heyetinin raporunu beklemesini istediler. Bu arada New York’un Times meydanında bir araya gelen kalabalığın taşıdıkları pankartlarda ” Suriye’den uzak durun” yazısı yer aldı.

Bu arada dünyanın dört bir yanında beyaz sarayın savaş yanlısı politikasına karşı gösteriler düzenlendi.

Almanya’da anti-savaş günü münasebeti ile binlerce aktivistin katıldığı gösteride,  Suriye’de kimyasal silahların kullanıldığı bahanesi ile Obama’nın bu ülkeye askeri saldırı düzenleme kararına itirazda bulundular.

Pakistan halkı da beyaz sarayın muhtemel Suriye saldırısına itiraz amacı ile gösteri düzenlendi. Pakistan halkı Pazar günü Ravelpendi’de yaptıkları gösteride Amerika’yı lanetleyen sloganlar atarak, Washington’un yayılmacı siyasetlerinden duydukları nefreti haykırdılar.

Ürdün halkı da Suriye halkı ve ordusuna destek gösterisinde bu ülkeye Abanacı müdahaleyi kınarken, Amerika elçiliği önünde oturma yelemi yaparak Amerika bayrağını yaktılar.

Hindistan dışişleri bakanı Salman Hurşid de BMT güvenlik konseyi onayı olmaksızın Suriye’ye karşı hiçbir girişimde bulunmayacaklarını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu