Ana SayfaGenelManşet

Antalya’da Reyhanlı saldırısna kefenli protesto

antalyada_reyhanli_saldirisna_kefenli_protesto_h14265.jpgAntalya’da 60 kişilik grup, Reyhanlı’da ki patlamada hayatını kaybedenler için temsili kefen giyerek, saldırıyı protesto etti.

Öğle saatlerinde Kazım Özalp Caddesi’nde toplanan grup, üzerlerinde kefenler, ellerinde saldırıyı ve hükümeti protesto eden dövizlerle yürüyüşe geçti. Sessiz yürüyüşte, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu istifaya davet eden, yaşanan patlamanın sorumlusu olarak Ak Parti iktidarını gösteren ve üzerinde Reyhanlı‘daki patlamanın hemen sonrasında çekilen fotoğrafların yer aldığı dövizler taşındı.

Yürüyüşün ardından kentin işlek Kalekapısı’na gelen grup adına yapılan açıklamada Reyhanlı‘nın Ak Parti iktidarı tarafından Suriyeli muhaliflerin ve El Kaide gibi terör örgütlerinin üssü konumuna getirildiğini söyledi. İktidarın Suriye’de iç savaşı derinleştirmesine yönelik bir politikayı yürüttüğünün iddia edildiği ve Reyhanlı’daki çifte patlamanın bu politikanın sonucu olduğunun savunulduğu açıklamanın ardından patlama hayatın kaybedenleri anmak adına temsili kefen giyen eylemciler sırt üstü meydana yattı.

Reyhanlı’daki patlamanın birinci haftasında gerçekleştirilen eyleme çevreden geçenler de alkışlarla destek verdi. Antalya’daki eylem ıslıklar, çalınan düdükler ve alkışlarla sona ererken Halkevi üyeleri eylemin ardından Kazım Özalp Caddesi’nde üzerinde siyah kurdelelerin olduğu yaka kartlarını Antalyalılara dağıttı. dha

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu