Ana SayfaGenelManşetYemen

“Arabistan, İsrail’in yardımcısı Amerika’nın kölesi olmuştur”

husi
Seyyid Abdulmelik Husi, bölgede İsrail ve Amerika ile işbirliği yapılan fasık Âlimler olduğunu, Yemen halkının öldürülmesi için fetva verdiklerini belirtti.
Seyyid el Husi, bölgede İsrail ve Amerika ile işbirliği yapılan fasık Âlimler olduğunu, Yemen halkının öldürülmesi için fetva verdiklerini belirtti.
Yemen Ensarullah Hareketi lideri Abdulmelik Husi bugün öğleden sonra Zeyd İbni Ali’nin şehadet yıldönümü dolayısı ile yaptığı konuşmasında Arabistan’ı şiddetle kınayarak, Arabistan’ın şu anki siyasetiyle İsrail’in yardımcısı ve Amerika’nın kölesi olduğunu vurguladı.
Abdulmelik Husi, bazılarının Müslümanlık iddiasında bulunduğunu ancak davranışlarıyla bunun aksini yaptıklarını belirterek, Suudi Arabistan’ın bölgedeki günümüz siyasi ortamında bu durumun bariz örneği olduğunu açıkladı.
Husi konuşmasında ayrıca, Arabistan rejiminin İslamla ve Müslümanlıkla övündüğünü ancak bunun aksine hareket ettiğini, İslam’a, Allah Resulu’ne ve Kuran’a saygısızlıkta bulunduğunu belirtti. Bazı kimselerin bölgede usulü değiştirdiklerini ve günümüzde ne zaman fesat ve işgalcilerle mücadele konusu açılsa bazılarının bu konuyu bırakmaları gerektiğini belirterek, bunlar bizim değerlerimizdir dedi.
Husi ayrıca, bölgede İsrail ve Amerika ile işbirliği yapılan fasık Âlimler olduğunu, Yemen halkının öldürülmesi için fetva verdiklerini belirtti.
Abdulmelik Husi konuşmasının devamında:Günümüzde yapılanlar şunları ortaya çıkarmaktadır ki; bölgedeki zulümlerin asıl sorumlusu Amerika ve Siyonist rejimdir ve Arabistan gibi ülkeler sadece birer kukladır.
Abdulmelik Husi’nin konuşması sırasında binlerce kişi tezahüratta bulundu ve „Amerika’ya ölüm, İsrail’e ölüm“ sloganları attı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu