Ana SayfaGenelManşet

ARTIK SAVAŞ ÇÖKMÜŞTÜR, YARINLAR BİZİMDİR

beşşar esad

Suriye Devlet Başkanı Esad ülkenin geleceğinden umutlu.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, 23 ay önce Suriye’ye yönelik başlatılan uluslar arası savaşın başarısız olduğunu söyledi. 

Lübnan’da yayımlanan es-Sefir gazetesinin haberine göre Lübnan’dan Şam’a giden bir heyeti kabul eden Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, ülkesine karşı 23 ay önce başlatılan uluslar arası savaşın başarısız olduğunu belirterek ancak daha yapılması gereken çok iş olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, “23 ay önce Suriye’ye karşı başlatılan savaşın çöktüğüne artık her zamankinden çok daha fazla inanıyorum” dedi.

“Neredeydik, nereye geldik, yarınların bizim olduğundan eminiz. Biz, güç konusunda kimseden bir şey talep etmiyoruz, dilencilik yapmıyoruz. Suriye komploya karşı zafer iradesi taşıyor. Siyasi ve askeri zaferden emin olsak da bu, her şeyin bittiği anlamına gelmiyor” diyen Suriye Cumhurbaşkanı, ülkedeki tekfirci ve terörist gruplara karşı hala yapmaları gereken çok şey olduğunu söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, konuşmasında muhaliflere ve reformlara de değinerek düzeltilmesi gereken yanlışların olduğunu ve muhalifler içinde de şerefli ve liyakatli insanların bulunduğunu söyledi.

Suriye’nin konsoloslarına ve diplomatik görevlilerine milyonlarca Dolar rüşvet teklif edilmesine rağmen, bunlardan çok azının satın alınabildiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, “bu, Suriye’deki gerçek milliyetçiliğin en büyük delilidir” dedi.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu