Ana SayfaGenelManşet

AYDIN’DA ADALETİ HALK VERDİ. ‘6 saat boyunca polis ve jandarma suçluya ulaşamadı’

694143499577

Aydın’da 800 köylü, biri silahlı üç kişiyi linç etti Köylüler, 6 saat boyunca polis ve jandarmanın müdahalesini de önledi.

Köşk’e 18 kilometre mesafedeki Kızılcaköy Köyü’nde, dün iftar saatinde, incir bahçelerinin arasında biri pompalı tüfekli 4 kişi gören köylü kadınlardan biri, şüphelenip kim olduklarını sordu. İddiaya göre, şüpheli 4 kişi kadını tersleyip, tüfekle tehdit etti ve kovaladı Kadının durumu haber verdiği oğulları bir grup köylü ile 4 şüphelinin peşine düştü. Kalabalık bir köylü grubunun geldiğini gören şüpheliler de kaçmaya başladı.

Döve döve köye getirdiler

Şüphelilerden, G.A. (34) kaçarken rastgele ateş ettiği tüfeğinin tutukluk yapması üzerine köylüler tarafından yakalanıp, köy meydanından feci şekilde dövüldü. Bir grup köylü de kaçan diğer 3 şüphelinin peşine düştü. Köylüler, 5 kilometre mesafedeki komşu Başçayır Köyü girişinde şüphelilerden E.B. (32) ile S.D.’yi (32) de yakaladı. Diğer şüpheli ise kaçtı.

2 şüpheliyi döve döve köye kadar getiren köylüler, meydandaki köy odasına kilitleyip, jandarmaya durumu bildirdi. 803 nüfüslu Kızılcaköy Köyü meydanında toplanan yaklaşık 800 kişi, jandarma ve 112 Acil Servis ekibinin yerde kanlar içinde yatan G.A.’ya müdahale etmesine izin vermedi.

Camiden anons yapıldı

Durumu haber alan Köşk Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, AK Parti’li Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak köye gelerek, durum hakkında bilgi alıp, köylüleri sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada köyün imamı da camiden anons yaparak, sağduyulu davranılması çağrısında bulundu.

Takviye olarak 150 polis ve jandarma geldi

Jandarma köy meydanında kanlar içinde yatan G.A.’yı koruma çemberine alıp, Aydın ve Nazilli ve Köşk ilçelerinden takviye ekip istendi. Takviye olarak toplam 150 polis ve jandarmanın gelmesinin ardından savcı Zeki Polat, olay yerine gelip, gerekli incelemelerde bulundu.

Savcının incelemesinin ardından yaralı üç kişi 6 saat sonra hastaneye kaldırılmak istendi. Ancak köylüler, G.A.’nın ambulansa alınmasına engel olmak istedi. Jandarmanın araya girmesi üzerine G.A. ambulansa alınabildi. Köylüler bu defa, diğer 2 yaralının bulunduğu sivil jandarma aracını yumrukladı. Feci şekilde dövülen üç kişi, güçlükle köylülerin arasından çıkartılıp, Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Cami avlusunda ifade alındı

Savcı Polat, köy camisinin avlusunda görgü tanıklarından 10 kişinin ifadelerine başvurdu. Köylülerin, “Hepimiz şikayetçiyiz” demeleri üzerine savcı Polat, “Yarın adliyeye gelir şikayet dilekçelerini verirsiniz” dedi. Kaymakam Demiryürek ve Milletvekili Uzunırmak’ın da telkinleriyle sakinleşen köylüler, evlerinden getirdikleri yemeklerle köy meydanında sahuru yaptıktan sonra dağıldı.

Kaymakam: “Uyuşturucu ticareti olabilir”

Kaymakam Demiryürek, “Bir yıl önce bu köyümüzde 70 bin kök hintkeneviri ele geçirildi. Köye gelen bu kişiler de uyuşturucu ve bazı suçlardan sabıkalı. Köye gelme nedenleri yine uyuşturucu ticareti olabilir, kanısındayız. Ancak, şu anda ifade verecek durumda olamadıkları için kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Köylülerde bu konuda hassas oldukları için böyle bir durum yaşanmış olabilir. Köy meydanındaki yaralıya doktor ilk kontrolü yaptığında hayati tehlikesi olmadığını söyleyince, kalabalığın sakinleşmesi için bir süre müdahalede bulunulmadı. Herkesi, sağduyulu davranmaya çağırıyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu