Ana SayfaETKİN ÖNDEGenelManşet

Ayetullah Hamanei :İsrail mundar bir kuduz köpektir

iranAyetullah Hamanei :İsrail mundar bir kuduz köpektir

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, nükleer müzakereci heyeti desteklediğini, ancak kırmızı çizgilerden ve İran milletinin nükleer haklarından tek bir adım geri atılmaması gerektiğini vurguladı.İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, gönüllü seferberler ordusu “Besic”in 50 bin kadar üyesini kabulünde önemli mesajlar verdi.

 

Ayetullah Hamanei mesajlarının önemli başlıkları şöyle:“Bölgenin necis kuduz köpeği yani siyonist rejim İsrail’in ağzından çıkan cümle, İran’ın dünyaya yönelik tehdit olduğudur. Asıl tehdit, dünyaya şerden başka hiç bir getirisi olmayanlardır, aynen şu gayri meşru İsrail rejimi gibi.”

 

“Dünyada büyük bir yaygara kopardılar; Suriye yönetimi kimyasal silah kullandı, diye. Ben kimin kullandığı hakkında yargıda bulunmuyorum, ama kırmızı çizgisi kimyasal silah olduğunu iddia eden şu Amerika, bu bombalardan 500 ton kadarını Saddam’a vermişti. Madem bu silah yasak ve gayriinsani, o halde neden bizzat kendileri bunu Saddam’a verdiler ve sonra da onun işlediği katliamları durup zevkle seyrettiler??!!”

 

“Bir taraftan müzakerelerde şimdiki yetkilileri destekleme konusunda ısrar ediyorum. Onlar yardıma ihtiyacı var, ben de yardımcı oluyorum, öbür yandan İran milletinin nükleer haklarından bir tek adım geri çekilmemesi konusunda ısrarcıyım. Kırmızı çizgilere uyulmalı.”

 

“Adına hayvan bile denilmeyecek kadar aşağılık bir rejimi desteklemek, Avrupalılar için rezilliğe sebep olur. Gerçi Fransa milleti bizzat buna bir çare bulması gerekir.”“İstikbarın huyu bu… Amerikalı devlet adamları öyle konuşuyor ki, sanki bu dünyanın sahibiler.”“İstikbarın ikinci özelliği, hakkı kabul etmemesidir. Bunlar ne hak sözü ne de milletlerin hakkını kabul eder. Nükleer mesele İran’ın kesin hakkıdır, ancak istikbar bunu kabul etmiyor.”“İran milletinin her türlü tecavüze cevabı pişman edici olur. Saldıranlara öyle bir tokat vururuz ki asla unutamaz

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu