Ana SayfaGenelManşet

Bahreyn halkı, dikta rejimin siyasetlerine karşı düzenledikleri barışçı gösterilerle tepkilerini bildirdiler.

bahreyn direnişi

Bahreyn halkı, dikta rejimin şiddet ve baskı yanlısı siyasetlerine bir kez daha düzenledikleri barışçı gösterilerle tepkilerini bildirdiler.

El’Menar televizyonunun haberine göre, Mename’nin batısında dün düzenlenen barışçı gösteride dikta rejimin baskıları ve şiddeti kınanırken Bahreyn polisinin çok sıkı güvenlik önlemleri alması dikkat çekti.

Bu arada Cenevre’de insan hakları konseyi Bahreyn rejiminin barışçı gösterileri şiddet ve baskıyla önlemeye dayalı girişimlerini kınarken, Bahreynli muhalifler, haklarını alıncıya kadar dikta rejim aleyhinde gösterilerini sürdüreceklerini bildirdiler.

Bahreyn emniyet güçlerinin göstericileri dağıtmak için gözyaşartıcı gaz ve silah kullandığı bildirildi.
Son günlerde başta başkent Mename olmak üzere ülkenin bir çok şehri Bahreyn dikta rejim aleyhinde halk gösterilerine sahne oluyor.

Bilindiği gibi Bahreyn’de 2011′de başlayan halk gösterilerinin devlet güçleri tarafından şiddetle bastırılması girişimlerinde bu zamana kadar çok sayıda gösterici ölürken yüzlercesi de yaralandı. Sırf gösterilere katıldıkları gerekçesiyle çok sayıda Bahreynli ise ‘siyasi tutuklu’ olarak cezaevlerinde tutulmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu