Ana SayfaETKİN ÖNDEGenelManşet

Bahreyn halkı rejimin tahtını sallıyor

bahreyn

Bahreyn güvenlik yetkilileri Temerrüd hareketinin 14 Ağustos gösterilerini engellemek için sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Lübnan El-Meyadin TV kanalının bildirdiğine göre Bahreyn güvenlik güçleri Salı gününden itibaren ülke çapında güvenlik önemlerini yoğunlaştırarak, Maname’de birçok güvenlik engeller ve kontrol noktaları oluşturdu, öyle ki bu önlemler bazı bölgelerde trafiğin aksaması ve engellenmesine sebep oldu.

Bu arada Bahreyn Vifak cemiyeti de yayınladığı bildiride Bahreyn halkının bugün geniş çaplı gösterilere hazırlandığı bir ortamda, Al-ı Halife rejimi güçlerinin muhalifleri yurt dışına çıkış sırasında tutuklamaları arttırdığını açıkladı.

Söz konusu bildiri uyarınca Bahreyn güvenlik güçleri halktan bir çoğunu Bahreyn ve Arabistan arasındaki Melik Fahad köprüsünde ve diğer bazılarını da yurt dışına çıkarken tutuklamıştır.

Bahreyn güvenlik güçleri ayrıca başkent Maname’nin Sitre adasına bazı giriş noktalarını dikenli tel örgülerle kapatarak ada çevresinde askeri önlemleri artırmıştır.

Bahreynli muhalif gruplar bugün Bahreyn bağımsızlık yıl dönümü dolayısıyla Bahreyn hükümetine karşı geniş çaplı gösteriler düzenlemeyi planlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu