Ana SayfaGenelManşet

Bangladeşte’ki gösterilerde 16 kişi öldü

22c5cb719bcf943e0fdb88da388df415_XLBangladeş’te pazar günü başlayan üç günlük genel grevin son gününde çıkan olaylarda 1 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Bangladeş Sanayi ve Ticaret Odası Federasyonu, son ölümle birlikte cuma gününde bu yana ülke genelinde çıkan olaylarda toplam 16 kişinin hayatını kaybettiğine işaret ederek hükümet ve muhalefete, anlaşmazlıklarını diyalogla çözmeleri çağrısında bulundu.

Ülke genelinde çıkan olaylarda çok sayıda kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Bangladeş’te Halide Ziya önderliğindeki muhalif ittifak, Başbakan Şeyh Hasina’yı ülkeyi gelecek yılın başındaki seçime hazırlayacak ve siyasi partilerin bulunmadığı geçici bir hükümet kurulmasına ikna etmek amacıyla 3 günlük genel grev çağrısı yapmıştı.Seçim sürecini izleyecek geçici hükümetin iktidar ve muhalefet partilerinden oluşturulmasını öneren Hasina’nın, grev kararını geri çekmesi için Ziya’yı telefonla aradığı ancak bu talebinin şimdilik geri çevrildiği ifade ediliyor. Ziya’nın, Hasina’nın siyasi diyalog önerisini ise grev sonrasında değerlendireceği belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu