Ana SayfaETKİN ÖNDEGenelManşet

Barzani: “Hayallerim Diyarbakır’da gerçek oldu”

erdogan-barzani1Barzani: “Hayallerim Diyarbakır’da gerçek oldu”

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Diyarbakır ziyaretinde yaşadıklarını “Bir gün bunların gerçekleşebileceğini hayal bile edemezdim” şeklinde açıkladı.

Diyarbakır görüşmesi, Barzani’nin hayal bile edemeyeceklerini kazandırdı ona.. Bunun ne anlama geldiğini ise zaman gösterecek..KUZEY Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Erbil’de katıldığı toplantıda ‘Milat’ olarak nitelendirdiği Diyarbakır ziyareti sırasında dünyanın hiçbir yerinde görmediği ilgi ile karşılaştığını söyledi.

İnternethaber’e göre Kürdistan bayraklarının Diyarbakır sokaklarında dalgalanmasının kendisin çok duygulandırdığını belirten Barzani, “Diyarbakır’da gördüğüm manzara hayal mıydı, gerçek miydi diye düşündüm” sözleriyle sevincini dile getirdi.

Barzani, Türkiye’deki Kürt sorununun barışçıl yöntemlerle çözülmesini yıllardan bu yana istediğini, geçmişte Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı bu konuda duyarlı gördüğünü ancak, gücünün yetmediğini anlatırken, “Başbakan Tayyip Erdoğan, şimdi bu sorunun çözümüne yönelik başlattığı diyalogu olumlu buluyorum” dedi.

“HAYAL Mİ DİYE DÜŞÜNDÜM”

“Diyarbakır’da gördüğüm manzara hayal mıydı, gerçek miydi diye düşündüm. Orada daha önce gizlice de (izinsiz) olsa gördüğüm Kürdistan bayrağıyla (Kuzey Irak’taki Kürt yönetiminin kullandığı bayrak) seviniyordum. Fakat Kürdistan bayrağının alenen Diyarbakır sokaklarında dalgalanması beni çok duygulandırdı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu