Ana SayfaGenelManşet

Beşşar Esad; olumsuz değişimlere ve dış planlara karşı fikirsel mücadelenin önemi büyüktür

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad dün, topluluk genel sekreteri Yahya Ğaddar başkanlığında Direniş Seçeneğini Desteklemek İçin Arap ve İslam Topluğu heyetini kabul etti.

beşar esad

Arap ve İslam sahasındaki gelişmelerin masaya yatırıldığı görüşmede Suriye’deki son durumlar ve gelişmelere odaklanıldı.

Heyet üyeleri topluluğun faaliyet ve çalışmaları hakkında Esad’a bilgi aktarırken, son olarak Beyrut’ta, maruz kaldığı muhtelif yönlü savaş karşısında Suriye ile dayanışma konferansı ve sonuçlarına ışık tuttu.

Suriye’nin halkının bilinci ve ordusunun kahramanlığı ile sergilediği yurtsever mücadelenin, direnişin yanı sıra Arap ve İslam aleminin haklı davalarını savunmadaki öncü rolünü hedef alan tüm planları çökerttiğini vurguladı.

Heyet üyeleri tüm Arap ve İslam halklarının Suriye’nin bu mücadelesini güçlendirmede üstlerine düşen sorumluluğu üstlenmeleri zamanının geldiğini vurguladı. Suriye’nin sağlamakta olduğu zaferlere işaret eden heyet üyeleri, Suriye’nin bu zaferlerle tehlikeyi sadece kendisinden değil tüm Arap ve İslam halklarından uzaklaştırmakta olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Esad; Arap ve İslam alemi halkları ve devletlerini hedef alan olumsuz değişimler ve dış planlara karşı mücadelede fikirsel mücadelenin önemini vurguladı.

Direniş ve mücadele kültürü-düşüncesinin halk tabanları saflarında pekiştirilmesinde milli elit tabaka, güç ve toplulukların önemli rollerini belirten el-Esad; genç nesillerin sağlam ve doğru bir kültürle yetişmelerinin gereğine dikkat çekti.

Esad; Arap ve İslam kimliğinin güçlendirilmesiyle birlikte milli düşünce ile halkların çıkarlarını birbirlerine bağlama öneminin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu