Ana SayfaBilinmeyenlerGenelManşet

BEŞŞAR ESAD : Özgür suriye ordusuyla olan savaşımız bitmiştir.

esad aktifhaberci.net

Amerika ve İngiltere’nin öncülüğündeki istikbar cephesi ile gerici Arap rejimleri ve Türkiye’nin Suriye devleti ve milletine karşı sürdürdüğü savaş ve siyaset meydanındaki iki cepheli savaşı olanca hızıyla devam ediyor. Ancak buna karşın Suriye halkının, Devlet başkanları Beşşar Esad ve devletine karşı desteği de aynı şekilde sürmekte. Zaten halkın bu desteği sayesinde Suriye Ordusu iki yılı aşkın bir süredir savaş meydanında ve siyaset arenasında direnebilmektedir.

Esad: “Özgür Suriye Ordusu” ile savaş sona erdi, savaşımız 23 ülke tebaasından olan yabancılara karşıdır

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Lübnanlı parti yetkilileri ve devlet adamlarından oluşan bir heyeti kabulünde Lübnan devletinin Suriye konusunda yürüttüğü siyaseti eleştirerek şunları söyledi: “Bir insan eğer ateş çemberinin içinde olursa ve bu ateş gittikçe ona yaklaşıyorsa, artık orada ölçülülük siyaseti uygulanamaz. Ben gerçekten (Lübnan’ın uyguladığı) bu politikanın anlamını bilmiyorum! Yoksa bu politikanın anlamı Lübnan’ın şu anki fiili yerinden ayrılarak Afrika Kıtasına gitmesi ve orada Suriye krizinin bitmesini bekleyerek Suriye’deki kriz bittikten sonra fiili yerine gelmesi midir?”

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şam’ın kontrolü Suriye Stratejik Komutanlığının, diğer şehirlerin kontrolü ise Suriye Ordusunun elindedir. Ancak bazı banliyölerden çekilmemizin nedeni askeri taktikler icabıdır. Çünkü onların bizim kanımızı dökmesindense bizim onların kanlarını dökmemiz daha evladır. Ayrıca biz, istediğimiz her yerin kontrolünü istediğimiz zaman geri alacak güçteyiz.”

Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Amerika ve işbirlikçi ülkelerin ürünü olan Özgür Suriye Ordusu’nun işlevinin artık bittiğini öne sürerek şunları söyledi: “Özgür Ordu adındaki oluşumun artık işi bitmiştir. Bizler şu anda El Kaide ile savaşıyoruz. Bu örgüte bağlı 23 ülkeden gelen yabancılarla savaş veriyoruz.

Suriye Ordusu, İdlib’te muhalif Gruplara Ağır Zayiat Verdirdi

Suriye Ordusunun İdlib’te düzenlediği operasyonlarında çok sayıda yabancı uyruklu silahlı kişi etkisiz hale getirilirken büyük miktarda patlayıcı, mühimmat ve silah ele geçirildi. Suriye Ordusu ayrıca Aynuşueb’te Tevhid tugayı adlı terörist gruba ani bir baskın düzenleyerek çok sayıda öso helak oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu