Ana SayfaAnalizETKİN ÖNDEGenelManşet

BOP(Büyük Ortadoğu Projesi) ve Yahudi Barzani Ailesinin Rolü

yahudi barzani

Soyu, ünlü bir haham ailesine dayanan Barzani’nin Kuzey Irak’ta canlandırmaya ve ayakta tutmaya çalıştığı Kürt Devleti adı altında bölgede ABD’nin de desteklediği ikinci bir İsrail oluşturulmaya çalışılmaktadır. Yine bu aralar daha çok dillendirilen DÖRT PARÇALI KÜRDİSTAN deyimi ve Suriye olayı da bu planların paralelindedir.
Bugün GAP bölgesinde faaliyette bulunan, İsrail devleti destekli, teknik ölçeklerle düşünüldüğünde oldukça büyük ve finansman anlamında güçlü şirketler, dışardan bakıldığında ticari şirketlermiş gibi görünmesine rağmen, İsrail’in tüm dünyada, tüm kaynaklarını kullanarak uygulamaya koyduğu Kutsal topraklar senaryosunu şekillendiren birer piyondan başka bir şey değildirler.

Tevrat metinlerinden de anlaşılacağı gibi İsrail için “Vaadedilmiş Topraklar” teoremi, kendileri için kutsal bir mirastır. (İran İslam Cumhuriyeti’nin, Hizbullah ve Hamas gibi direniş guruplarının varlığı bu teoremi hiç gerçekleşmeyecek bir hayal haline getirse de ) İsrail tüm dünyada her türlü terörü yaratarak, her türlü oyunu sergileyerek ve tüm kaynaklarını kullanarak yarattığı senaryolarla bu tezini gerçekleştirmeye çaba harcamaktadır.

Molla Mustafa Barzani’nin dönemin Irak’taki CIA yetkilisine “şayet davamızda başarılı olursak ABD’nin 51. eyaleti olmaya hazırım” ifadesi meselenin KÜRT DEVLETİ meselesi olmadığını açıkça göstermektedir.

Molla Mustafa Barzani, Mossad Şefi Zwi Zamir ile birlikte istişare ederken…

hahamailesi-barzani

Ve oğlu Mesut Barzani…

mbarzani1

mbarzani2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu