Ana SayfaGenelManşet

BU ALÇAKÇA YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUZ.

BU ALÇAKÇA YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUZ

BU ALÇAKÇA YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUZ. ASIL AMAÇ SURİYE VE TÜRKİYE HALKLARININ ARASINI AÇMAK !

Beşar Esad, Suriye Adına yaptığı yazılı açıklamada ; Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıları nefretle kınadığı belirtti.

Bu gibi çirkef suçların terör olgusunun bölgede yayılmasının direk sonucu sayıldığını, Türkiye ve Suriye halkları arasındaki ilişkileri sabote hedefli olduğunun altını çizdi.

bu korkak ve çirkef terör eylemlerine ilişkin Suriye’ye yönelik yapılan tüm suçlamaların kesinlikle hiç bir aslı gerçeği olmadığına vurgu yaptı. Bu terör eylemlerinin Suriye’nin ahlaki ve siyasi sistemine ilaveten uluslararası sorumluluklarıyla tamamen çeliştiğine dikkat çeken hükümet; Suriye ve Türkiye halklarının Türkiye’deki hükümetin teröre destekte izlediği politikaların bedelini kanlarıyla ödediklerini vurguladı.

Hükümet beyanında ayrıca; Suriye ve Türkiye arasındaki ortak sınır bölgelerindeki durumların aldıkları bu halden tamamen Türkiye hükümetinin sorumlu olduğunu ifade ederek, Türk hükümetinin bu bölgeleri teröristlerin karargah ve geçit merkezlerine dönüştürdüğünü belirtti. Beyanda Türkiye hükümetinin aynı zamanda Türkiye topraklarını Suriye’de masum kanları akıtan ve her türlü vahşette bulunan teröristlere gereken tüm desteği temin ettiğini ekledi.

Beyanının sonunda Suriye Cumhuriyeti hükümeti; Reyhanlı patlamalarında şehit düşenlerin ailelerine ve kardeş Türkiye halkına taziyelerini takdim ederek, yaralılara da acil şifalar diledi..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu