Ana SayfaGenelManşet

Burucerdi: “Türk Hükümeti Suriye Politikası Üzerinde Yeniden Düşünüp Taşınmalı ve Bölgedeki İstikrar ve Barış İsteyen İran Gibi Ülkelerle İşbirliği Yapmalı” dedi.

alaaddin-burucerdi

Press TV’ye konuşan İran Şura Meclisinde Milli Güvenlik ve Dış Poliitka Komitesi Başkanı Suriye-İran Parlamenter Grup Başkanı Alauddin Burucerdi, Türkiye’nin Suriye politikasının utanç verici olduğunu söyleyerek bu politikanın yeniden ele alınması gerektiğini söyledi.

Burucerdi, “Türk hükümeti Suriye politikası üzerinde yeniden düşünüp taşınmalı ve bölgedeki istikrar ve barış isteyen İran gibi ülkelerle işbirliği yapmalı” dedi.

İranlı vekil, Türkiye’nin muhaliflere silah ve eğitim tedarik ederek masum Suriye halkının ölmesine sebep olduğunu da söyledi. Türkiye’nin muhalifleri deskleyerek büyük bir trajediye sebep olduğunu söyleyen Burucerdi, Suudi Arabistan ve Katar tarafından verilen desteği de kınadı.

Burucerdi daha önce İran’ın, Esad’ın ABD planları ve bu planları hayata geçirmeye çalışan devletlere karşı koyma çabalarını desteklediğini belirtmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu