Ana SayfaGenelManşet

Çeçen aile: FBI çocuğumuzu tanıyordu.

ÇEÇEN AİLE

ABD’nin Boston şehrindeki maraton bombalaması olayının failleri oldukları iddiasıyla biri öldürülen diğeri yakalanan Çeçen kardeşlerin ailesi, çocuklarına komplo kurulduğunu söylüyor

ABD’nin Boston şehrinde biri öldürülen, diğeri yakalanan Sarnaev kardeşlerin ailesi, yaşananların tamamen komplo olduğunu söylüyor.

Zanlıların annesi Zübeyde Sarnaeva, özellikle 19 yaşındaki    küçük oğlu Cohar’ın çok iyi, saygılı ve örnek bir öğrenci olduğunu belirterek hakkındaki suçlamaları kabul etmesinin    mümkün olmadığını söylüyor. Cohar Sarnaev’in okulunda onur öğrencisi olduğu kaydediliyor.

26 yaşındaki büyük oğul Tamerlan’ın ise yıldız bir sporcu ve öğrenci olduğu biliniyor. Hatta Tamerlan’ın en büyük hayalinin ABD Olimpiyat Güreş Takımı’na girebilmek olduğu kaydediliyor.

Anne Zübeyde Sarnaeva, en büyük şüphesinin ise yıllardır çocuklarının maruz kaldıkları FBI takibi olduğunu söylüyor. Anne Zübeyde, Tamerlan’ın sürekli FBI kontrolünde olduğunu ve şimdi de kendisine oğlunun ”terörist” olduğunu söylediklerini belirterek buna kimsenin inanmayacağını söylüyor.

Zanlıların babası Anzor Sarnaev de çocuklarının masum olduğunu söylüyor ve birilerinin onlara tuzak kurduğundan emin. Baba Aznor, çocuklarına ve ABD’de bulunan erkek kardeşine de ulaşamadığını belirtiyor.

Hatta baba Anzor, çocuklarını Boston maratonundaki saldırıdan hemen sonra aramış ve maraton bombalamasında onlara zarar gelmediğini öğrendikten sonra Allah’a şükretmiş. Anzor Sarnaev, büyük oğlu Tamerlan’a da kardeşine iyi bakmasını ve yardımcı olmasını, Tamerlan’ın okulunu bırakıp erken evlendiğini ama Cohar’ın okumasını istediğini söylediğini belirtiyor.

Fbı, Büyük Kardeşi Tanıdıklarını Kabul Etti

Öte yandan, Tamerlan Sarnaev’in, Rusya’nın isteği üzerine ”aşırı hareketlerle ilişkisi” olup olmadığını öğrenmek için 2011’de FBI tarafından soruşturulduğu öğrenildi. FBI, Tamerlan’ı ziyaret ettiği internet siteleri de dahil soruşturdu. Fakat FBI sonunda Tamerlan’ın ”tehdit” oluşturmadığına karar verdi. FBI cuma günü de Tamerlan’ı tanıdıklarına ve soruşturduklarına, herhangi bir tehdit bulamadıklarına dair açıklama yapmıştı.

Rus siyaset uzmanı Aleksey Filato ise Boston’daki olayın ABD’nin ülke dışında askeri harekatlara girişmesini haklı göstermek için düzenlenmiş olabileceğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu