AnalizBilinmeyenlerManşet

CİLVE GÖZÜ PATLAMASI VE PERDE ARKASI

cilvegözüsınırkapısı

CİLVE GÖZÜ PATLAMASI VE PERDE ARKASI

Cilvegözü Sınır Kapısı bir süredir yalnızca yardım kapısı olarak işlev görüyordu. Suriye için hayat damarı gibiydi. Öyle anlaşılıyor ki birileri bu kapının kapanmasını istiyor. Muhalifler, kontrol altında tuttukları ve kendileri için hayat kaynağı olan bu kapının açık kalmasını ister. Suriye yönetiminin muhaliflerin kontrolündeki kapıdan bomba yüklü araçla giriş yapması kolay değildir. Bu nedenle Suriye yönetiminin bu operasyonu yapmış olma ihtimali yoktur.

O zaman geriye ciddi bir ihtimal olarak, bölgeyi daha da karıştırmak, daha da tahrik etmek isteyen dış güçler ve onların bölgede cirit atan ajanları ön plana çıkıyor. Bu olayla sınır kapısının kapanmasını, olayların Hatay’a sirayet etmesini ve Hatay halkını birbirine düşürmeyi amaçladıkları ortaya çıkıyor.  Bu  son olayla bir çok yabancı ajan ve taşeron örgüt, bölgedeki gerilimi arttırmak ve tahrik etmek için yoğun bir faaliyet göstermektedir.

       Başbakan Erdoğan;

”Cilvegözü Sınır Kapımızda meydana gelen olayla ilgili bazı spekülasyonlar hemen kulağımıza ulaştı bunun Türkiye tarafından Suriye tarafına geçerken olduğuna yönelik. Bütün kamera kayıtlarıyla her şey tespit edilmiştir. Olayın 22 dakika öncesinde ve iki dakika öncesinde iki aracın kameralarla tespiti ve bunun patlaması neticesinde bu olayın meydana gelmiş olması ve yönleriyle her şeyiyle bunlar tespit edilmiş vaziyette” şeklinde konuştu.

Ama kamera kayıtları gösterilip Türk halkı bilinçlendirilmedi neden acaba.??
     Sınır kapısı yol geçen hanı gibi olmuş durumda.Hemen 50 metre ilerisinde el kaide teröristleri (sözde suriye muhalefeti ama hepsi dışardan ithal para karşılığında yada cihad cihad diyerek kandırılılardan oluşmakta) asilahlı olarak cirit atıyor.
Daha öncede Altıözünde ve Yayladağında teröristlerin bombaları ellerinde patladı.
… Antakya’da bomba yapıldığı ,el yapımı füze yapıldığı biliniyor .
Patlama panelvan minibüste oluyor muhtemel bomba malzemesi taşıyordu veya bir yeri hedef almışlardı .
Şayet Suriye bu bombalı saldırıyı yapacak olsa Cilvegözünde değil Bab Al Hav da el kaide teröristlerinin ortasında yapar ,Bab Al Hav teröristlerin elinde.
Şimdi bazı kişiler ve adları el kaide teröristlerine yardım ile anılanlar kendilerini aklamak için hemen karşı saldırıya geçerek olayın üstünü kapatmaya ve hedef saptırmaya çalışıyorlar.

 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu