Ana SayfaGenelManşet

Daily Telegraph İtiraf gibi açıklama:Suriye Ordusu’nun Ezici Üstünlüğü Ve İlerlemesi Muhalif Teröristleri Bitiriyor

daily-telegraphİngiliz Daily Telegraph Gazetesi; Suriye Arap ordusunun son günlerde sağladığı üstün başarıların, Suriye’deki ‘silahlı grupların’ morallerinde yıkıcı ve faciamsı sonuçlar yarattığını ifade etti.

Gazete dünkü sayısında yayınladığı makalede; ordunun bu başarılarının, yüzlerce silahlının silahını devlete teslim edip Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın onaylamış olduğu genel af yasasından faydalanmaya ve normal yaşamlarına dönmelerine ittiğini yazdı.

Ordu başarılarının, silahlı grupların heves ve iradelerini kırdığını, onları ciddi şekilde zayıflattığını ifade eden gazete; Suriye’nin genelinin Suriye hükümetinin kontrolünde kalacağını belirtti.

Gazete; el-Esad’a duyulan güvenin arttığına dikkat çekerken, bu güveni zayıflatmak için bir çok kez ellerinden gelen her gayreti gösteren ABD, İngiltere ve Fransa’nın ise kendileri zayıfladıklarını ekledi.

İngiliz Gazete dün yayınladığı makalesinde de; Suriye’de yüzlerce silahlının silahlarını teslim edip genel aftan yararlanmaya başladıklarına dikkat çekmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu