Ana SayfaGenelManşet

Dikta Bahreyn hükümetinin camilere saldırıları sürüyor

b1e8f062abcbb7b08bf0b9bd2debc3e0_XLBahreyn insan haklarını izleme kurumu Bahreyn’de dikta rejim unsurlarının cami ve hüseyniyelere saldırılarının sürdüğünü bildirdi.

Başkent Maname’nin Sesi sitesinde, Bahreyn insan hakları izleme kurumunun  dini özgürlükler sorumlusu Meysem el’Selman’a dayanılarak verilen haberde, Bahreyn rejimi unsurlarının dün  Bahreyn’in kuzeyinde yer alan el’Mehreq eyaletinde cami ve hüseyniyelere saldırdıkları bildirildi.

Meysem El’Selman, Muharrem ayının başından beri asılan ve Erbaine kadar  asılı kalacak olan Hüseyniye, cami ve evlerin girişlerindeki  bayrak, flamaların  Bahreyn rejimi unsurlarınca yırtıldığını bildirdi.

Bundan önce de Bahreyn El’Vefak  Cemiyeti, Bahreyn’de dini sembollere yönelik bir  savaşın Bahreyn rejimi tarafından başlatıldığını bildirmiş ve bunun en bariz örneğinin de Muharrem ayında Aşura matemcilerine düzenlenen saldırılar olduğunu bildirmişti.

Bilindiği gibi Bahreyn’de dikta rejimin halka yönelik baskıları sonucu bu zamana kadar yüzlerce Müslüman cezaevine atılmış bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu