Ana SayfaGenelManşet

El-Berdevil; ”Hamas, ümmetin onurunu ve şerefini koruma savaşında ilk safta yer alıyor”

Salah El-Berdevil

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Hamas Hareketi ile Arap ülkeleri veya bölgedeki müttefikleri arasında hiçbir anlaşmazlık olmadığını belirterek, Hamas’ın hiçbir ülkenin iç işlerine karışmama politikasının değişmez olduğunu söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan El-Berdevil, Hamas’ın ümmetin onurunu ve şerefini koruma savaşında ilk safta yer aldığını belirterek, Hamas’ın hedefinin Filistin davasına hizmet etmek olduğunu ve eksenlere dahil olma gibi bir politikası bulunmadığını ifade etti.

Hamas’ın Arap ve İslam ülkeleri halklarıyla ilişkilerinin derin olduğunu ve hatta halklarıyla barışık rejimlerle iyi ilişkileri bulunduğunu söyleyen El-Berdevil, Hamas’ın hiçbir devletle bir başka devlet aleyhine ilişkisi olmadığını belirtti.

Bazı gazetecilerin ve politikacıların Siyonistlerin Hamas aleyhinde yürüttüğü karalama kampanyasının peşine takılmalarından duyduğu üzüntüyü dile getiren El-Berdevil, Hamas’ın politikasının sabit olduğunu ve Filistin’i özgürlüğüne kavuşturmak için direniş politikasının değişmeyeceğini, silahının hiçbir devletin politikasına bağlı olmadığını ve sadece işgalci düşmana çevrili kalacağını söyledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu