Ana SayfaGenelManşet

El-Hudari, Filistinlilerin sahip oldukları mülklere el konularak Yahudi ailelere verilmesine olanak sağlayan “Bulunamayanların Mülkleri Kanunu” ve benzeri işgal rejimi kanunlarını “zorla göç ettirme ve Yahudileştirme kanunları” olarak niteledi.

Cemal El-Hudari

Gazze’deki Ablukaya Karşı Halk Komitesi’nin Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, işgal rejimine ait yıkım ekiplerinin buldozerlerle Kudüs’ün kuzeyindeki Beyt Hanina’da El-Keabine bedevilerine ait barakaları ruhsatsız oldukları gerekçesiyle yıkmasını kınadı.

Milletvekili El-Hudari, Filistinlilerin sahip oldukları mülklere el konularak Yahudi ailelere verilmesine olanak sağlayan “Bulunamayanların Mülkleri Kanunu” ve benzeri işgal rejimi kanunlarını “zorla göç ettirme ve Yahudileştirme kanunları” olarak niteledi.

Bu ve benzeri kanunlar ile El-Ağvar, Kudüs ve Batı Yaka’daki yıkımların hedefinin başta Kudüs kenti olmak üzere birçok bölgede demografik yapıyı değiştirerek Filistinli sayısını azaltmak olduğunu belirten El-Hudari, bu toprakların Filistinlilere ait olduğunu ve çalınamayacağını, çeşitli isimler altında onlara el konulamayacağını ifade etti.

Milletvekili El-Hudari, Filistin halkına haklarının geri verilmesi için uluslararası toplumun, Arap ve İslam ülkelerinin destek olması gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu