Ana SayfaGenelManşet

Elias Jaua, emperyalizm ve taşeronlar tarafından finanse alıp yöneltmeyi kabul etmek ‘devrim’ sayılamaz

Venezüella Dışişleri Bakanı Elias Jaua

Venezüella Dışişleri Bakanı Elias Jaua, Venezüella hükümeti ve halkını, egemenliği ve toprak bütünlüğünü savunan Suriye devleti ve halkıyla dayanışmasını bir kez daha vurguladı.

Venezüella’nın başkenti Karakas’ta düzenlenen dayanışma mitinginde konuşan Jaua; ülkesinin tüm uluslar arası platformlarda Suriye halkı ve barışı savunan Suriye devletinin yanında olacağını, desteğini de sürdüreceğini belirtti.

‘Yalnız kalsak bile ilkelerimizi ve değerlerimizi savunmamız gerekiyor’ diyen Jaua; vatanın yıkılıp parçalanmasını onaylayan, yada emperyalizm ve taşeronları tarafından finanse alıp yöneltmeyi kabul etmenin kesinlikle ‘devrim’ sayılmasının mümkün olmadığının altını çizdi.

Jaua emperyalistlerin Libya’da olduğu gibi yıkım ve ölüm yaymakla birlikte ülkeyi parçalamak için Suriye’nin her yerine tekfirci ve kiralık teröristler yaymaya çalıştığına dikkat çekerken Venezüella yönetiminin tüm bu çabalara karşı kararlı bir tutuma sahip olduğunu belirtti.

Mitingde konuşan Suriye’nin Karakas Büyükelçisi Gassan Abbas; Venezüella eski başkanı Hugo Chavez’in Suriye’deki krizin başından beri gerçek boyutlarını idrak ettiğine işaret ederken, Venezüella’nın Suriye ve halkına destekleyici tutumlarından dolayı şükran ve takdirlerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu