Ana SayfaGenelManşet

Eyüp İHA’sı İsrail üzerinde 400 kilometreye kadar uçuş yaptı!

General Hacizade:
General Hacizade:

 

İran Sipahiler Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı “Tel Aviv İHA’nın İsrail üzerinde 60-70 kilometreye kadar uçtuğunu iddia ediyor, halbuki İHA 400 kilometre kadar uzandı” dedi.

 

İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emirali Hacizade yaptığı bir açıklamada “Eyüp” olarak adlandırılan insansız hava aracından (iha) söz ederken “İsrailliler İslami İran’ın böyle bir İHA teknolojisini elde edebileceğine inanamıyorlardı. Onlar sadece Almanların bu teknolojiye sahip olduğunu zannediyorlardı” dedi.

General Hacizade daha sonra “İsrailliler bu İHA’nın İsrail’in hava sahasında sadece 60-70 kilometreye kadar ilerliyebildiğini ilan ettiler. Halbuki “Eyüp” işgalci İsrail hava sahasında 400 kilometre uçuş yapmıştı” ifadesini kullandı.

Sipahiler Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Hacizade ayrıca, söz konusu İHA’nın radara yakalanmayacak bir şekilde tasarlandığını ve bunu da defalarca ispatladığını hatırlatarak “Bence Lübnan Hizbullah Hareketi bu İHA’nın güzergahını kasıtlı olarak İsrail’in balon kameraları önünden geçecek bir şekilde tasarladı. Belli bir hedefi vardı ve bizce bu hedefine de ulaştı” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu