Ana SayfaGenelManşet

Filistin hükümeti: Mısır dışişleri bakanı’nın açıklamaları tehlikelidir.

GaziHamed

Filistin Dışişleri Bakanı Vekili Gazi Hamed, Gazze Şeridi’ne yönelik askeri operasyon seçeneğinden bahseden Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi’nin açıklamalarının şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Hamed, bugün (24 Eylül Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Mısır Dışişleri Bakanı’nın açıklamalarının Mısır’ın tarihiyle ve Filistin halkını koruma rolüyle çeliştiği, Mısır’ın nezdinde Filistin’in, Kudüs’ün, direnişin ve Gazze’nin büyük değeri olduğu ifade edildi.

Filistin Dışişleri Bakanı Vekili, Mısır Dışişleri Bakanı’nın bu açıklamasının tehlikeli ve gereksiz bir açıklama olduğunu ve gerilimi yükselteceğini belirtti.

Öte yandan, Filistin Başbakanı basın müsteşarı Tahir En-Nunu, Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi’nin Gazze Şeridi ve Hamas Hareketi’ne yönelik askeri operasyon tehdidinde bulunmasının tehlikeli olduğunu söyledi.

Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi, Mısır’ın güvenliğine yönelik Hamas’tan veya bir başka taraftan tehdit gelmesi halinde en sert biçimde karşılık vereceklerini ifade etmişti.

Londra’da yayınlanan El-Hayat gazetesi, bugünkü sayısında Fehmi’nin “Bu yönde olumsuz birçok gösterge var” dediğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu