Ana SayfaGenelManşet

FİLİSTİN’DE ESİRLERLE DAYANIŞMA GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

f1

Terör rejimi İsrail’in Filistinli esirlere yönelik baskıları devam ederken bu baskıları kınamak ve protesto etmek amacıyla açlık grevine giden  esirlere Filistin  halkından destek geldi. Dün Ürdün Nehrinin Batı Yakası’nda düzenlenen Esirlerle Dayanışma Gösterisi, BM’ler ofisinin önünde gerçekleşirken  Siyonist İsrail rejimine  esirleri serbest bırakması ve insan haklarına uyması için baskı yapılması istendi.

Bu arada Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı baskılarına devam eden işgal rejimi dün sabah erken saatlerde Batı Yaka’da hareketin lider ve mensuplarına karşı sürdürdüğü baskınlarda hareketin bölgedeki liderlerinden milletvekili Muhammed Cemal En-Netişe, Abdulhalık En-Netişe ve Dr. Emced El-Hamudi, Cevad El-Caberi ve Şeyh Tahsin Şavur’u El-Halil’de tutukladı. El-Hamudi daha önce hem işgal ordusu hem de Abbas güçleri tarafından tutuklanmıştı.

Diğer taraftan tutuklanan Şeyh Abdulhalik En-Netişe’ye yakın kaynaklar ise verdikleri bilgide, dün sabah erken saatlerde El-Halil şehrinin güneyinde bulunan El-Havuz mahallesini basan işgal güçlerinin evde arama yaptıktan sonra Şeyh En-Netişe’yi tutukladığını ifade etti. Şeyh En-Netişe on yıllık esaretin ardından 28 Mart 2012 tarihinde özgürlüğe kavuşmuştu.

İşgal güçleri dün yaptığı baskınlarda ayrıca yine El-Halil şehrinde eski esirlerden komutan Cevad El-Caberi ile şehirdeki İslami Hayır Derneği Müdürü Şeyh Tahsin Şavur’u tutukladı.

Irkçı İsrail cezaevlerinde 5 binden fazla Filistin esir bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu