Ana SayfaGenelManşet

Fransa, ABD’nin ağızıyla konuşuyor

fransa ve ABD

İslami Şura Meclisi Sari ve Miyandorud Milletvekili Ramazan Şucai Kiyaseri dün muhabirimizle konuşurken, barışçı nükleer enerjinin İran halkının kesin hakkı olduğunun altını çizerek “Bu bağlamda, İran halkının direnişi dolaysıyla bugüne kadar yasal merci ve kaynakarın çoğu bu hakkı bize tanıdılar” dedi.

Şucai Kiyaseri ayrıca “Biz bugüne kadar ne yaptıysak kanunlar üzerine yaptık. Bu yüzden hakkımızdan hiç taviz vermeyeceğiz. Müzakere heyetimiz de kuşkusuz, uranyumu zenginleştirme konusunun bizim kırmızı çizgimiz olduğunu biliyordur” diye konuştu.

Sari Milletvekili Şucai Kiyaseri açıklamalarının devamında “Biz şeffaf müzakereleri memnuniyetle karşılıyoruz. Zira şeffaf müzakerelerle dünya kamuoyunu aydınlatabileceğiz” ifadesini kullandı.

Şucai Kiyaseri daha sonra, Fransa’nın son Cenevre müzakerelerinde sergilediği tavrını değerlendirirken “Fransa, ABD’nin dili olmuş, onun ağızından konuşuyor. Bu meselenin arkasında da, eski mantıksız tavırlar saklı. Ama biz yine de, kendi şeffaf ve mantıklı müzakerelerimizi sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu