Manşet

Fransız komedyen yahudi karşıtlığı yüzünden İngiltereye girişi yasklandı.

imagesNazi selamı verdiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan bir futbolcuya destek vermek için İngiltere’ye gitmek isteyen komedyene giriş izni verilmiyor.

Peşinde sürekli koşup durduğumuz AB ne kadar’da demokratikmiş.AB’de yahudi karşıtı olunca her türlü haksızlık seni buluyor.

Fransa’da yahudi karşıtı olarak tanınan komedyen ülkesinde de rahat bırakılmıyor.Fransız polisi, hakkında kara para aklamak, yolsuzluk ve borçlarını ödememek suçundan dava açılan komedyenin Paris’teki evinde ve oyunlarını sergilediği “Main d’or” isimli tiyatroda arama yapmış; ünlü komedyenin evine yapılan baskında ele geçirilen yaklaşık 600 bin avro ve 15 bin dolar nakit paraya el konmuştu. Komedyen, evine gelen haciz memurunu tartaklama suçundan da kısa süreli gözaltına alınmıştı.

Fransız yargısı da sahnede Yahudi karşıtı şakaları yüzünden daha önce birkaç kez mahkum olup yaklaşık 65 bin avro para cezasına çarptırılan ancak borcunu ödemeyen komedyenin mallarına haciz koyma girişiminde bulunmuştu.

Komedyenin Yahudi karşıtı şakaları da içerdiği bilinen sahne şovuyla ülke genelinde yapacağı turne ise yargı engeline takılmıştı. İçişleri Bakanlığı’nın valilik ve belediyelere gönderdiği şovu yasaklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu