Ana SayfaGenelManşet

General Hacizade; “İran karşıtı yaptırımların kaldırılması için kimseye yalvarmadık”

General Hacizade
General Hacizade;  ABD, İran düzenini yıkabilecek güçte değil
 İran Sipahiler Ordusu Hava-Uzay Güçleri Komutanı “İran karşıtı yaptırımların kaldırılması için kimseye yalvarmadık” dedi.

İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Hava-Uzay Güçleri Komutanı General Ali Hacizade, bir televizyon muhabiriyle konuşurken, ABD Başkanı Barack Obama’nın BM Genel Kurulu toplantısında yaptığı son konuşmasında İran’ın düzenini yıkma niyetinde olmadıklarını ifade ettiği bölümüne değinerek “ABD Başkanı böyle bir şey söylüyorsa bu, niyetlerinin değiştiğini değil, böyle bir şey yapacak güçleri olmadığını ortaya çıkarmaktadır” diye vurguladı.

Hacizade ayrıca “İslami İran’ın bugünkü iktidarı, hiçbir kimseye bu ülkeye saldırmanın hayalini bile kurmasına yer bırakmıyor” dedi.

General Hacizade daha sonra, batının askeri alanı başta olmak üzere İran karşıtı yaptırımlarına değinerek “Biz askeri donanım açısından yaptırıma maruz kaldığımızda, bu yaptırımların kaldırılması için hiç kimseye yalvarmadık. Tam aksine kendi güç ve imkanlarımıza dayanma yolunu seçtik ve böylece yaptırımlar etkisiz kaldı ve biz de süper güçlerden biri haline geldik” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu