Ana SayfaGenelManşet

Gerçekte kimin vekilleriler bunlar.Kendilerini habire kıyak millete habire zam,vergi…

sınırsız milletinvekilleri ( nasıliseni öyle yönetilirsiniz)

Kendilerine Yapmadıkları Kıyak Kalmadı!

Vekiller kendilerini ödüllendirmeye doyamıyor. Mart ayında, “Trafik cezamız olmasın, ömür boyu kırmızı pasaportumuz olsun” şeklinde bir kanun hazırlayan vekiller şimdi de trafikte “geçiş üstünlüğü” hakkına sahib oldu.

11 Milyar maaş alan, 23 Milyara kadar cep telefonu faturalarını halka ödeten, trafik cezalarını iptal eden, kendilerine ömür boyu geçerli kırmızı pasaport alma hakkı tanıyan, Genel Sağlık Sigortası ve E-Reçete’den kendilerini muaf tutan vekiller kendilerini keyiflerince ödüllendirmeye devam ediyorlar.

AKP, CHP, MHP ve BDP’li vekillerin katılımıyla oluşturulan komisyon, vekillerin anayasa’da yer almayan her türlü kıyaklarını tek bir yasada toplayan düzenlenmeyi kabul etti.

Yasaya, vekillerin araçlarına trafikte ambulans, itfaiye ve polis araçlarına tanınan ”geçiş üstünlüğü” hakkına sahib olmasını sağlayan bir madde eklendi.

Vekillerin kullandıkları araçlar Karayolları Trafik Kanunu ve ilgili yönetmeliklerde yazan trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı olmayacak.

11 Milyar Maaş Alıyorlar!

Vekiller aldıkları 11 Milyar maaşla bu konuda yeryüzünün diğer ülkelerindeki vekilleri geride bırakırken, bir dönem vekillik yapması durumunda ise emekli olabiliyor. Yani bir vekil tek dönem vekillik yapıp bu göreve devam ettiğinde maaşı 20 Milyara yaklaşıyor.

Buna karşın vekiller yaptıkları tüm harcamaları toplumun cebine mal etmeye devam ederken, aynı zamanda keyiflerince kendilerini ödüllendirmeyi sürdürüyor.

23 Milyara Kadar Olan Faturaları Toplumun Cebinden!

Asgari ücretin 701 lira olduğu Türkiye’de 11 Milyar maaş alan vekillere geçtiğimiz sene telefon ve eğitim bütçesi verildi. Buna göre vekillerin 23 Milyara kadar olan telefon faturaları meclis bütçesinden karşılanırken, Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilen yerli veya yabancı dernek, vakıf veya kuruluşlarca ya da universitelerce yurtiçinde açılan dil kurslarına devam eden vekillerin, 9 ay boyunca kurs ücretlerinin yüzde 60’ı da yine meclis bütçesinden karşılanacak.

Toplum Sağlığa Parayla Ulaşıyor, Vekil Tek Kuruş Ödemiyor!

Halkın sağlığa ulaşımını tamamen paralı hale getiren Genel Sağlık Sigortası Yasası’ndan muaf tutulan tek kesim hatırlanacağı üzere yine vekiller olmuştu. Vekiller çıkardıkları bu skandal yasadan kendilerini muaf tutarken, kısa süre önce uygulamaya başlanan e-reçete uygulamasından da yine muaf tutulmuştu.

Trafik Cezamız Olmasın, Ömürboyu Kırmızı Pasaportumuz Olsun!

Son düzenleme ile birlikte vekillere trafikte geçiş üstünlüğü tanıyan “vekil yasası”nın kamuoyuna daha önce yansıyan maddeleri de vekillerin kendilerine yönelik kıyak düzenlemelerini gözler önüne sermişti. Buna göre vekiller, ömür boyu kırmızı pasaport alma hakkı kazanırken, trafik cezasından da muaf tutulmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu