Ana SayfaGenelManşet

Gözyaşlarınızla Kerbela’yı Canlı Tutun

Imam-humeyni..Sine vurun ve sine vurarak yollara dökülün. Matem tutmak için bir araya geliniz…

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın adıyla

Hz. Hüseyin‘i (a.s) anmak için kurulan meclisler, akıl ordusunun cehalete, adaletin zulme, sadakatin ihanete ve İslam hükümetinin tağut hükümetine galebe çaldığı meclislerdir. Bu meclisler ne kadar sık ve görkemli yapılırsa Aşura’nın kanlı bayrakları mazlumun zalimden intikam alacağı güne kadar dalgalanacaktır.

Masum imamlara ve özellikle Mazlumların İmamı, Şehitlerin Önderi Hz. Eba Abdullah Hüseyin‘e (a.s.) matem tutma merasimleri düzenlemekten hiç bir zaman gaflet etmeyin.  Görkemli bir şekilde yapılmakta olan matem meclislerini, her sene bir öncekinden daha görkemli düzenleyerek canlı tutmaya gayret ediniz.

Masum İmamların yas ve matem meclislerini canlı tutun, bunlar mezhebimizin şiarlarındandır ve canlı tutulmaları gerekir. Bunlar siyasi şiarlardan biri olup korunmaları gerekir. Kirli kalemlerden süzülen zehirli sözler sizi yanıltmasın. Bu şahıslar kendi sapık meramlarını kaleme aldıkları kitaplarda yazarak bütün her şeyinizi elinizden almak istiyorlar. Sakın sizleri oyunlarına getirmesinler.

Matem meclisleri kurulmalı ve minber ehli olanlar İmam Hüseyin‘in (a.s.) şehadetini canlı tutmalarıdır. Bu İslami şiarlar canlı tutmalıdır zira onların canlı olması demek İslam’ın canlı kalması demektir.

Muharrem ve Sefer aylarında yollara düşen, İslam’a uygun bir şekilde sine vuran grupları korumalı, gözetmeliyiz. Seyyid-i Şüheda’nın (a.s.) fedakârlığı neticesinde İslâm bizlere canlı ulaşmıştır. Aşura’da, alimler başta olmak üzere tüm halkımız geçmişte olduğu gibi matem amacıyla yollara düşüp sine vurma geleneğini korumalıdır.

Şunu unutmayın ki eğer hareketinizin korunmuş bir vaziyette kalmasını istiyorsanız bu sünnetleri yaşatınız. Mersiye okumak ehli olanların görevidir. Sine vuran gruplar oluşturarak dışarı çıkıp sine vurmak ise halkın görevidir. Elbette muhalifleriniz olacak. Saf ve temiz yürekli aziz gençlerimizi aldatmak isteyecekler. Kulaklarına ” Artık ağlamanın ne faydası var” diye vesveseler fısıldayacaklar.

Aşura günleri yollara düşerek sine vuran grupların yürüyüşü, zulme ve zalime karşı  siyasi içeriği olan bir yürüyüştür. Vurulan sineler ve okunan mersiyeler bizim zaferimizin sırrıdır. Tüm ülkede baştan başa mersiye meclisleri kurulsun, herkes mersiye okusun ve ağlasın.

Sine vurun ve sine vurarak yollara dökülün. Matem tutmak için bir araya geliniz. Amerika başta olmak üzere düşmanın top ve tanklarına karşı koyacak en büyük silahımız bu gözyaşları ve sine merasimleridir.      Allah (c.c.) milletimizi Aşura günü İlahi Sünnetlere amel etmeyi, matem tutup sine vuran ve mersiye okuyanları kendi güçlerinde baki kalmayı nasip etsin.Ve biliniz ki bizim hayatımız ve nefesimiz okunan mersiyeler ve düzenlenen matem merasimleridir.

Seyit Ruhullah Mustafa Musevi Humeyni

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu