Ana SayfaGenelManşet

Gündüz içerde ,akşam kumarda.Mafya başı böyle olursa içeri atılan generaller,meşhurlar,terörist başları nerelere gider kim bilir!

gunduz-cezaevi-aksam-

Gündüz içerde ,akşam kumarda.Mafya başı böyle olursa içeri atılan generaller,meşhurlar,terörist başları nerelere gider kim bilir!

Cezaevlerine yönelik operasyonda ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Mahkumların bazı akşamlar, müdür ve gardiyanlar tarafından gazino ve kumara götürüldüğü belirlendi…

İstanbul’da Silivri, Kartal, Maltepe ve Metris Cezaevi’ne yönelik operasyon ile ilgili çarpıcı detaylar öğrenildi. Kartal Cezaevi‘nde tutuklu bulunan Ahmet Düzyer‘in cezaevi müdür yardımcısı ve gardiyanlar tarafından hava karardıktan sonra dışarıya çıkartıldığı tespit edildi. Düzyer’in dışarı çıktığı bazı akşamlar, kumar oynadığı bazı akşamlar ise gazinoya dahi gittiği belirlendi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 9 ay önce Sedat Şahin’in eski adamı Ahmet Düzyer liderliğindeki çeteyi takibe aldı. Teknik ve fiziki takip sonucu Düzyer’in çeteyi cezaevinden yönettiğini belirledi.

HAVA KARARINCA KUMARA

Tehdit, adam kaçırma, haraç ve çek senet tahsilatı işini organize ettiği iddia edilen çetenin, cezaevindeki kamu görevlilerini kullanarak hapishanelere cep telefonu, uyuşturucu ve silah, delici ve kesici alet soktuğu belirlendi. Çok sayıda adrese düzenlenen baskında toplam 20 kişi gözaltına alındı. Rüşvet karşılığı çok sayıda yasa dışı faaliyete izin verdikleri belirlenen Silivri, Kartal Yarı Açık, Metris ve Maltepe Cezaevi personelinden 4 müdür, 8 gardiyan ve 3 sağlık memuru da gözaltında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu