Ana SayfaGenelManşet

HAMAS, İranlı silahlarla İsrail’in ağzına yumruk attı!

Iran's top nuclear negotiator Ali Larija

HAMAS, İranlı silahlarla İsrail’in ağzına yumruk attı!

İran Meclis Başkanı, bu ülkenin Hizbullah ve HAMAS hareketlerine yönelik desteklerini saklamadığını belirterek “HAMAS 8 günlük savaşta İranlı silahlarla İsrail’in ağzına yumruk indirdi” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani Pakistan’a yaptığı 2 günlük ziyareti kapsamında dün akşamüstü bu ülkenin başkenti İslamabad’da Kaid Azam Üniversitesi öğrencileri arasında bulunurken yaptığı konuşmada “İslami medeniyetin gerçekleşmesi için gereken faktörlerden biri hakimiyetlerin İslami olmasıdır” dedi.

Laricani daha sonra “Bir yandan İslam medeniyetine sahip olacağız deyip, diğer yandan da ABD’yla işgalci İsrail gibi Şeytanlarla arkadaşlık etmek olmaz elbette” diye vurguladı.

Meclisi Başkanı Laricani daha sonra, Müslüman ülkelerden kimilerinin İsrail’in Lübnan ve Gazze’ye karşı savaşlarında İsrail’le işbirliğinde bulunduklarını hatırlatıp “ABD’nin de İslam ülkelerinin iyiliğini istediğine inanmak mümkün değil. Örneğin Suriye halkı için hayırlı bir şey istiyorsa neden kan dökülmesi için oraya silah yolluyor” diye bir soru yöneltti.

Laricani yaptığı açıklamalarının başka bir bölümünde “Biz HAMAS ve Lübnan Hizbullah hareketleri ve mazlum Filistin halkını açıkça destekliyoruz. Bunu saklamıyoruz. Biz İsrail’in bölgede bir kanser uru olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle de Filistin halkının yanında yer alıyoruz. Gerektiğinde silah da yolluyoruz. Siyonist İsrail’le son 8 günlük savaşta HAMAS İran yapımı silahlarla İsrail’in ağzına yumruk indirdi” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu