Ana SayfaGenelManşet

Hamas, Korsan İsrail’in Hz. İbrahim Camisini iki gün süreyle kapatmasını kınayarak İslamî izleri silemeyeceğini belirtti.

israil_ibrahim_camisini_kapattı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Korsan İsrail ordusunun Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde bulunan Hz. İbrahim Camisini iki gün süreyle kapatmasını şiddetle kınayarak, ırkçı tutumlar sergileyen işgalcinin buradaki İslamî izleri silemeyeceğini belirtti.

Korsan yönetiminin Hz. İbrahim Camisini iki günlüğüne kapattığını duyurması üzerine bir açıklama yapan Hamas, “Hamas olarak işgalcinin El-Halil şehrinde sürdürdüğü bu tür ırkçı tutum ve kararları şiddetle reddediyoruz. Bu tür tavırların semavi dinlere aykırı olduğu gibi uluslararası sözleşme ve antlaşmalara da aykırı olduğunu düşünüyoruz. İşgalci bu tutumuyla emri vaki yapıp gerçekleri ters yüz edemeyeceği gibi, buralar da her türlü baskıya rağmen İslami olarak kalmaya devam edecektir” dedi.

Hamas yayınladığı açıklamanın devamında, Filistin halkına ve tarihi ve İslamî mekânlara karşı aptalca tutumları dolayısıyla işgalciyi uyararak, işgal rejiminin dünyanın dört bir yanından toplayıp getirdiği Yahudi yerleşimcilerin Filistin toprakları üzerinde yerlerinin olamayacağını, Filistin halkının özgürlüğe kadar hakkını, hukukunu, ilkelerini ve kutsal mekânlarını korumaya devam edeceğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu