Ana SayfaGenelManşet

Hamas’ın kullandığı yeni istihbarat taktikleri işgalciyi korkutuyor.

Hamas'ın kullandığı yeni istihbarat taktikleri

İşgal rejimi İsrail’de yayınlanan The Jerusalem Post gazetesi bugün sitesinde Hamas’ın büyüyen istihbarat gücüyle ve Hamas istihbaratıyla İsrail istihbaratı arasında giderek kızışan savaşla ilgili ayrıntılı bir haber yayınladı.

İşgal ordusu Güney Saha Komutanlığı’nda görev alan yüksek rütbeli subayın, “Hamas savaşçıları boş durmuyor. Karşımızda bilgi toplayan sistemler kuruyorlar. 45 metre yükseklikte binaların üstüne bıraktıkları balonların üstüne yerleştirdikleri kameralarla bizi gözetliyorlar. Bize karşı askeri operasyon yapmaya hazırlanıyorlar. Onların bilgi toplamak için sabit sistemleri de var. Bizim bunları görmezden gelmemiz mümkün değil. Biz de bu konuda hedef bankaları oluşturuyoruz” dediğini aktardı.

İşgal ordusuna bağlı bilgi toplama biriminde görev alan üst rütbeli bir başka bir subay ise yaptığı değerlendirmede, Hamas hareketinin uzun süredir savaşa hazırlık yaptığını belirterek, önümüzdeki dönemde meydana gelebilecek bir savaşta Hamas’ın askeri hedeflerle ilgili elde ettiği bilgileri ve bunları elde etme girişimlerini gözetlediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu