Ana SayfaGenelManşet

Haşimi’nin öldürülmesi Arabistan istihbaratının gündeminde

HaŞİmi Wanted

Teröristlerle işbirliği yaptığı için dört kez idam cezasına çarptırılan Haşimi‘nin öldürülmesi için Arabistan istihbaratının devreye girdiği iddia edildi.
Irak’ın en-Nahil internet sitesinde çıkan habere göre Arabistan gizli istihbarat teşkilatı başkanı Bender bin Sultan, halı hazırda Türkiye’de firari olan Tarık Haşimi‘nin öldürülmesi için gerekli çalışmaların başlatılması için direktif verdiği açıklandı.
El-Avamiye internet sitesi de Arabistan kralı Abdullah’ın Irak içindeki terör olaylarında Tarık Haşimi ile yaptığı işbirliğinin ifşa edilmemesi için Arabistan istihbarat teşkilatı başkanınından Tarık Haşimi’nin öldürülmesi ve ortadan kaldırılması için gerekli girişimde bulunmasını istediğini yazdı.
Tarık Haşimi’nin Irak içinde vuku bulan terör olaylarının arkasındaki asıl güç olduğunun açıklık kazanması ardından bazı bölge ülkelerinin destek ve yardımıyla Irak içinde kaçırılmış ve şu anda Türkiye’de bulunmaktadır. Haşimiyle alakalı olarak Irak yüksek mahkemesi 4 idam kararı çıkırmıştır.
Öte yandan Türk basınında yer alan bir habere göre Irak’ın firari eski cumhurbaşkan yardımcısı Tarık Haşimi MİT’le birlikte Irak’ta etnik ve mezhebi fitne çıkarma peşindedir.
Haberde, Haşimi’nin Iraklı Sünni müslümanları ülkenin siyasi sürecini bozmaya teşvik etmeye ve daha sonraları Suudi Arabistan’a ilhak etmeyi düşündüğü Sünni bir bölge oluşturmaya çalıştığı belirtildi.
Haberda ayrıca, Iraklı Sünni bazı alimlerin para karşılığında kışkırtıcı konuşmalar yapmak ve Şiilerin Sünnileri hedef aldığını empoze etmekle görevlendirildiği kaydedildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu