Ana SayfaGenelManşet

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde kendilerine üst yapan çeteler “Esad casusu” olmakla suçladıkları bir kişiyi hunharca katlettiler

hatay yayladağı

Türkiye’nin silah da dahil olmak üzere her türlü desteği verdiği çetelerin Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nde yaşayan bir genci kaçırarak vahşice infaz ettiği ortaya çıktı.

Geçen hafta, Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nde yaşayan Amir Camırlı’nın evini basan çeteler, “Esad casusu” olmakla suçladıkları Camırlı’yı karısının ve çocuğunun gözü önünde kaçırarak sınırda bulunan Kızılçat Köyü üzerinden götürdükleri Suriye’deki Sellur Köyü’nde önce sorguladılar, ardından da köy camisinin avlusuna götürüp vahşice başını keserek katlettiler.

Yayladağı’nda yaşayan, Türkiye’nin güvencesi altında olan bir kişinin, Yayladağı’nı kendilerine üst yapan çeteler tarafından kaçırılmasının ve katledilmesinin bölgede yaşayan halk üzerinde ciddi kaygılar yarattığı, korkudan insanların bölgeyi terk etmeye çalıştıkları belirtiliyor.

Kafasını keserek katlettikleri Amir Camırlı’nın görüntülerini de dağıtan çetelerin birkaç kişinin daha evlerini bastıkları, ancak bu kişilerin kaçarak kurtulmayı başardıkları iddia ediliyor. Çeteci güçlerin Ahmet Silo ve Hasan Ümmühan isimli iki şahsın daha evini bastıkları, ancak bu kişilerin kaçarak izlerini kaybettirdikleri ifade ediliyor.

Çetelerin elinden kaçan bu kişilerin bölge polis merkezine giderek yardım istedikleri ancak polisin “biz ne yapabiliriz?” diyerek bu şahısları korumaya almadıkları iddia ediliyor.Bu çetenin bezer yöntemlerle daha önce de pek çok kişiyi kaçırarak katlettikleri belirtilirken, Bölgede yaşayan halkın bu çeteden korktukları ve bölge emniyet görevlilerinden de yardım alamamaları nedeniyle bu vahşete boyun eğdikleri ifade ediliyor.

Amir Camırlı isimli gencin katledildiği video da yüzü açık olan şahsın Yayladağı çadır kampta kalan Muhammet Akça olduğu belirtilirken bu kişinin hala Yayladağı’nda rahatlıkla dolaştığı iddia ediliyor. Çetelerin bölgede kaçakçılık ve yağma eylemlerinde bulundukları, yaşayan halka tehdit ve şiddet uyguladıkları, yasadışı tüm işlerine polisin göz yumduğu iddia ediliyor. Yayladağı’nı cinayet üssü haline getirildiğini, her türden yasadışı işlerin yürütüldüğünü, cinayetler işlendiğini belirten bölge halkı, devletin savcılarının ve emniyet görevlilerinin bu duruma seyirci kaldığını, bu çetelerin vahşi cinayetlerine devam ettiğini, rahatlıkla Suriye’ye girip çıktılarını ve yüzlerce kişinin katili olduklarını ifade ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu