Ana SayfaGenelManşet

Heniyye, Gazze’deki Filistin Polisinin Kapasitesini ve Düzeyini Geliştirmek İçin Her Başkentin Kapısını Çalacaklarını Bildirdi

İsmail Heniyye

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, hükümetinin Filistin halkına hizmet etmeye devam edeceğini, Filistin halkının inancının, vatanının ve şerefinin bekçisi olacağını, vatanın değerlerine ters düşmediği sürece düşünce ve ifade özgürlüğünü koruyacağını söyledi.

Polis Akademisi’nin dün (28 Mayıs Salı) yapılan ikinci dönem mezunları töreninde konuşan Heniyye, Gazze’deki Filistin polisinin kapasitesini ve düzeyini geliştirmek için her başkentin kapısını çalacaklarını bildirdi.

Vatandaşlar arasında adaleti tesis etmenin önemine bir kez daha dikkat çeken Heniyye, akademiden mezun olan polislerden başta Kudüs olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarının işgalden kurtarılmasına ve Filistin halkının gasp edilen haklarını yeniden kazanmasına katkıda bulunmalarını istedi.

Gazze’de huzur, güvenlik ve istikrar olduğuna işaret eden Heniyye, bunun arkasında güvenlik güçlerinin gösterdiği çabanın olduğunu söyledi. Güvenliğin Gazze Şeridi’nin en önemli özelliklerinden biri olduğunu belirten Heniyye, insanların evlerinde kendilerini güven içinde hissettiklerini ifade etti.

Gazze Şeridi’ndeki güvenliği sadece İsrail’in ve yandaşlarının bozmaya çalıştığını kaydeden Heniyye, güvenlik güçlerinin de onları pusuda beklediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu