Ana SayfaETKİN ÖNDEGenelManşet

Heniyye: Mısır’da yaşanan olaylar Filistin meselesini etkilemez

Heniyye: Mısır’da yaşanan olaylar Filistin meselesini etkilemez

HENİYYE

Gazze yönetimi Başbakanı İsmail Heniye, Cuma namazı hutbesinde yaptığı konuşmada Mısır’da yaşanan olayları dikkatle izlediklerini belirterek Mısır’ın birlik ve bütünlüğünün korunması gerektiğini söyledi.

Mısır’da yaşanan gelişmeler sebebiyle Filistin meselesi konusunda bir endişelerinin bulunmadığını belirten Heniye, “Mısır’da yaşanan olaylar Filistin meselesini etkilemez, Filistin meselesi İslam Ümmetinin gündeminden asla çıkmayacaktır” dedi.

Heniye, “İslamümmeti zorlu ve tehlikeli şartlarla karşı karşıya kalmış olabilir. Fakat Filistin meselesi İslam ümmetinin temel bir dini meselesidir. Filistin ve Gazze direnişi konusunda kaygılanacak herhangi bir şey yok; çünkü Mısır, Arap ülkeleri ve İslam ülkeleri, Filistin’in stratejik derinliğidir. Mısır’daki gelişmelerden dolayı kaygılansak bile bu kaygılar bizi etkilememeli ve umutsuzluğa sevk etmemelidir. Çünkü Filistin meselesi İslam dünyasıyla derin düşünsel ve inançsal bağlarla bağlıdır.

Biz İsrail’in ilerleyişinin önünde bir barikat olarak bulunuyoruz. Filistin meselesi sadece Filistinlileri ilgilendiren bir mesele değildir. Arap ülkelerini, İslam ülkelerini hatta tüm insanlığı ilgilendiren bir meseledir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu