Ana SayfaGenelManşet

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan nasrullah : Arabistan Suriye Barışını Engellemektedir

8305e367d397ddf1b434364d43a5be6d_XLHizbullah Genel Sekreteri Suriye krizinin çözümü için askeri yöntemin fayda vermeyeceğini kaydetti ve Arabistan’a hitaben şöyle konuştu: Gelecekte Suriye’de sizin hiçbir çıkarınız olmayacaktır.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, dün (Pazartesi) Resul-ü Azem Hastanesinin açılışında yaptığı konuşmada Suriye’ye askeri operasyon seçeneğinin ortadan kalktığını söyledi ve şöyle konuştu: Suriye devleti ve halkının direnişi şu gerçeği ortaya koydu ki: Suriye’deki krizi askeri yöntemlerle çözmek imkânsızdır. Dolayısıyla bugün Suriye’deki krizin siyasi yolla çözümüne muhalefet edenler, bu ülkenin daha fazla tahrip edilmesinden yana olup daha fazla kan ve gözyaşı akmasını isteyenlerdir. Onlar sadece Suriye’nin değil, bölgedeki tüm ülkelerin ve Filistin’in tahrip edilmesini isteyenlerdir. Ancak şunu söylemek gerekir: Gelin bu inattan vazgeçin; zira inatçılığın hiçbir faydası yoktur.

Nasrallah sözlerine şöyle devam etti: Bugün Suriye meselesinde ortaya çıkan müzakere fırsatını ganimet saymak ve iyi değerlendirmek gerekir. Zira bugün Suriye’de siyasi çözüme muhalefet edenlerin gelecekte Suriye’de hiçbir menfaat ve çıkarı olmayacaktır.

Arabistan’ın bölgesel gelişmelerden rahatsız olduğunu kaydeden Hizbullah Genel Sekreteri sözlerini şöyle sürdürdü: Riyad dünyanın en ücra köşelerinden dahi olmak üzere binlerce kişiyi silahlandırıp Suriye’ye sokmak için 30 milyar dolar harcadı. Arabistan çeşitli medya organlarını kullanarak Suriye yönetimi aleyhinde kamuoyu oluşturdu ve Suriye yönetimini yıkmak için tüm olanakları kullandı. Ancak amacına ulaşamadı. Harcadığı tüm paralar daha çok insanın ölümü ve daha fazla yıkıma yol açtı. Fakat istedikleri sonucu vermedi.

Nasrallah Arabistanlılara hitaben şöyle konuştu: Gelecek zamanda artık sizin Suriye’de bir çıkarınız olmayacak. Artık Suriye’de önümüzdeki günlerde güzel gelişmelere şahit olacağız. Zira bugün ordu üstünlüğü ele geçirmiş durumdadır. Bugün Suriye halkı için kalpleri çarpan insanlar ve bu ülke halkının çektiği sıkıntılardan mustarip olanlar Suriye’deki siyasi çözüme karşı olanları şiddetle kınamalıdırlar. Suriye’deki siyasi çözümü engelleyenler Suriye halkının gerçek düşmanlarıdır. Artık silahlı terörist gruplar psikolojik anlamda dahi güçlerini yitirmişlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu