Ana SayfaGenelManşet

İhvanı ve Ordu, Mısır Halkının Kanlarını Dökmeye devam ediyorlar. Mursi Yanlılarına Açılan Ateşte 160 Kişi Öldü

mursi yanlılarına ateş açıldı

Mısır da ki siyasilerin, İhvanı müslimine görüşmelere katılması için sunulan her teklife, ret cevabı vermelerindeki amacın, Amerika ve israil rejiminin kendilerine belirledikleri plan gereği, Mısır da gruplar arası çatışmaları yani, mısırdaki muhtemel bir iç savaşın ortamını, hazırlamakla meşguller.

Mısırda ki tüm grupların, Partilerin ve hareketlerin içerisindeki; samimi, inançlı ve ülkenin birliğini isteyen kitleler oyuna getirilerek, kendi inandıkları hedefler doğrultusunda sokaklarda, birbirlerinin kanlarını dökmeyi, vacip görmeye başladılar.

O yüzden Cuntacı ordu da, Mursi yanlılarının meydanı terk etmeyeceğini bildiği halde, Mursi yanlılarına 48 Saat verdiği sürenin dün gece dolması üzerine, askeri operasyona Mursi yanlılarının içine sızmış silahlı ajanların cuntacı askerlere verdiği destekle birlikte, müslüman halkın üzerine ateş açmaları sonucu, 160 kişi öldü, en az 1200 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Olayların infial yaratması üzerine Cunta bir açıklama yaparak, Mursi yanlılarına ateş açmadıklarını, mursi yanlılarının içine sızmış silahlıların tahrik etmesiyle ölü sayısının artmasını delil göstererek, tepkileri üzerlerinden atmaya çalışıyorlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu