Ana SayfaGenelManşet

İnsani Yardımlar Suriye’deki teröristlere veriliyor.

33463

İngiliz basını, Suriye’de savaş mağdurları ve mülteciler için hayır kurumları tarafından toplanan milyonlarca Pound değerindeki insani yardımların, Suriye’deki teröristlere verildiğini ifşa etti.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi dün akşam online sayfasında verdiği haberde, Suriyeli mülteci ve savaş mağdurlarına para yardımında bulunanların istemeksizin terörizme destek verdiklerini yazdı.

Söz konusu gazete, İngiltere’de insani yardımlar için para toplanmasını denetlemekle yükümlü “hayır işleri komisyonu” başkanı William Shawcross’a  dayanarak verdiği haberde hiç şüphesiz toplanan paraların bir bölümünün Suriye’deki radikal grupların eline geçtiğini söyledi.

Söz konusu yetkili Suriye’de yaşanan vahim durum nedeni ile toplanan yardımların dağıtılmasının çok zor şartlar altında gerçekleştiğini ve bu yüzden de yardımların teröristlerin eline geçmemesi için bir garantinin olmadığını söyledi.

İngiltere’de kızıl haç, Oxfam, çocukları koruma kurumu gibi 14 yardım ve hayır kurumundan oluşan İngiltere acil afet komitesi son 6 ayda Suriye için yaklaşık 20 milyon Pound para toplamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu