Ana SayfaGenelManşet

Irak’ta kanlı gün: 67 ölü ve yaralı

ırakta patlama

Irak’ın çeşitli semtlerinde yaşanan terör saldırılarında 67 kişi öldü veya yaralandı.

Haber merkezinin bildirdiğine göre dün Irak‘ın çeşitli kentlerinde yaşanan saldırılarda 30 Iraklı ölürken, 37’si de yaralandı.

Kimliği belirsiz kişilerin Kerkük’e bağlı Süleyman Beyk ilçesinde düzenledikleri saldırıda tümü Şii olan 15 kamyon şoförü öldürüldü. Güvenlik yetkililerine göre teröristiler şoförleri tutuklayarak onların Şii olduklarından emin olunca yayılım ateşi açarak onları öldürdüler. Irak polisi bu bağlamda 130 teröristi tutukladığını belirtti.

Benzer bir olayda teröristler Diyale eyaletinde sahte güvenlik noktası düzenleyerek Bağdat’a gitmekte olan şoförlerin kimlik kontrollerinde 5 Şii şoförü yayılım ateşle öldürdüler.

Bu arada Kerkük’te bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 5 Iraklı ölürken, 7’si de yaralandı.

Selahettin eyaleti merkezi Tikrit’te de kimliği belirsiz silahlı kişiler izinden dönen ordu güçlerini taşıyan minibüse saldırarak 5’ini öldürüp, 4’ünü yaraladılar.

Diğer yandan teröristler Bağdat’ın Hay El-Kahire ve hay El-belediyat semtlerinde iki bomba patlatarak 20 kişinin yaralanmasına sebep oldular.

Irak Kürdistan bölgesinde Kerkük kentinde de kimliği belirsiz kişiler Peşmerge güçlerine ateş açarak 6’sını yaraladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu