Ana SayfaGenelManşet

İran Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Ulusal ve Uluslar arası Alanda Gerçek Demokrasidir

MohammadJavadLarijaniİran Yargı Gücü İnsan Hakları Merkezi Sekreteri, 11. Dönem İran cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülke içinde olduğu gibi uluslar arası alanda da gerçek bir demokrasi olduğunu ispatladığını söyledi.
İran Yargı Gücü İnsan Hakları Merkezi Sekreteri “Muhammed Cevat Laricani” İran televizyonu ikinci kanalına verdiği demeçte, dost ve düşman tüm medya organlarının İran’da iktidar değişimine gösterdikleri ilgiye temasla, cumhurbaşkanlığın onanması ve yeni töreninin göstermelik bir tören olmadığını, bilakis nizamın meşruluğunu gösterdiğini söyledi.
İran halkının son 34 yıllık birikim ve tecrübesine de değinen Laricani, İran’ın siyasi düzeninin temelini İslam’ın oluşturduğunu, batının yayılmacılığı ve onların seküler modeli karşısında, yüce İslami aklaniyet içinden kaynaklanan demokrasi modeli tüm dünyaya tanıttığını söyledi.
İran’ın 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçiminin demokrasinin en güzel örnek ve tecellisi olduğunu hatırlatan İran Yargı Gücü İnsan Hakları Merkezi Sekreteri “Muhammed Cevat Laricani”, bu seçimlerin ilk kez dünyada seçim için para harcamaya hiç gerek olmadığını, zira düzenin seçim adayları için yeterli zaman ayırdığını gösterdiğini söyledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu