Ana SayfaGenelManşet

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Brucerdi: Beşşar Esad’ın Morali Çok Yüksek

1373011375_alaeddin-burucerdi

Parlamenter bir heyete başkanlık edip Suriye’yle Lübnan’ı ziyaret eden İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Brucerdi dün Tahran’a geri dönüşünde havaalanında bu gezisini muhabirlere değerlendirirken “Bölgenin içinde bulunduğu hassas şartlar ve ABD’nin son tehditlerini dikkate alarak Meclisteki Komisyonumuz tarafından Suriye’yle Lübnan gezisine çıktık ve böylece İran’ın Suriye’ye askeri operasyona karşı olduğunu dünyaya ilan etmek istedik” dedi.

Açıklamalarının devamında Suriye’de kimyasal silah kullanılmasını kınayan Brucerdi daha sonra “Suriye’de hakim olan atmosfer dünya medyasının yansıttığı suriye’yle çok farklı. Halk normal hayatını sürdürmekte. Direniş de kendi kararlarında ısrarlı. Suriye lideri Beşşar Esad’ın morali de çok yüksekti. Esad da, kendisi aleyhine oluşturulan olumsuz atmosfere rağmen aldığı kararlarında diretiyor” ifadesini kullandı.

Brucerdi daha sonra, ABD’nin Suriye’ye karşı tavrının siyasi olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: “Ortam çok gergin. Eğer bir savaş vuku bulursa, onun boyutlarını artık ne ABD kontrolü altına alabilir, ne de işgalci İsrail. Özellikle de İsrail öyle bir konuma sahip ki, oranın atom merkezi veya petrokimya fabrikaları füze isabetine uğrarlarsa bölgede büyük bir insani faciaya yol açar. Dileriz bölgede böyle birşey yaşanmaz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu