Ana SayfaGenelManşet

İşgalci İsrail Rejimi, Hizbullah’ın Tünellerinden Dolayı Endişede

israil endişeli

Üst düzey bir güvenlik yetkilisi Lübnan gazetesi The Daily Star’a yaptığı açıklamada “İsraillilerin, Hizbullah tarafından Güney Lübnan’dan İsrail’de tespit edilemeyen bir bölgeye çıkan bir tünel kazıldığı ihtimali hakkında giderek artan bir şekilde endişe duyduklarını” belirtti.

Lübnanlı güvenlik güçleri Pazartesi yaptıkları açıklamada İsrail’in Hizbullah’ın işgal edilmiş toprakların altına uzanan bir tünel kazdığı şüphesiyle Lübnan sınırı boyunca yürüttüğü casusluk faaliyetlerine hız verdiğini belirttiler.

Üst düzey bir güvenlik yetkilisi Lübnan gazetesi The Daily Star‘a yaptığı açıklamada “İsraillilerin, Hizbullah tarafından Güney Lübnan’dan İsrail’de tespit edilemeyen bir bölgeye çıkan bir tünel kazıldığı ihtimali hakkında giderek artan bir şekilde endişe duyduklarını” belirterek, “Hamas’ın Gazze’den İsrail içlerine kazdığı iki tünelin geçenlerde keşfedilmesi de onların bu korkusunu artırdı” yorumunu yaptı.

Siyonist rejim ordusu yakınlarda keşfedilen bu tünellerden birinin patlayıcılarla dolu olduğunu ve işgal edilmiş toprakların onlarca metre içersine uzandığını ilan etmişti.

Aynı kaynak “İsrail’in, Hizbullah’ın sınırı geçen bir tünel kazmış olmasının örgüte güney Lübnan’daki Kfar Kila köyünün güneyinde kurulan Metula yerleşkesini gözetleme imkanı sağlayacağından yana endişe ettiğini” söyledi.

Siyonist rejim ordusunun son 10 gün içinde söz konusu tünelleri bulabilmek için sınır boyunca pek çok farklı yerde kazılar yaptığı ve sınıra farklı dinleme aygıtları yerleştirdiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu